W jakie gry Pokemon zagrać na święta?

Zbliżają się święta, więc jest szansa na wygospodarowanie trochę wolnego czasu. W co najlepiej zagrać z Pokemonami? W jakie gry Pokemon się teraz gra?

W okresie świątecznym może uda się wam wygospodarować kilkanaście minut (albo nawet dni!) na jakieś granie. Warto powrócić do niektórych gier Pokemon, lub spróbować zagrać w coś nowego, w co jeszcze nie graliście.

Niektóre gry Pokemon nie są już aktualizowane (jak Pokemon Shuffle, Pokemon Sword, czy Pokemon Quest), a niektóre nie są warte grania (jak Pokemon Live, czy Pokemon Masters ex). Dlatego warto spróbować innych gier, które są teraz na topie i w które się gra:

Pokemon GO

GO istnieje już kilka lat, a niedawno został wydany set kart Pokemon o tym samym tytule. Pokemon GO ma ciągłe i częste aktualizacje, mnóstwo eventów (nie ma dnia bez eventu) i ogromne wsparcie społeczności. Baza graczy jest nadal bardzo duża. Sama gra niedługo ma zostać spolszczona. Jeśli macie więc chwile na spacery w zimowej aurze – Pokemon GO będzie dla was świetnym rozwiązaniem, tym bardziej, że jest za darmo.

Pokemon Unite

Pokemonowy LoL przyjął się wyjątkowo dobrze w społeczności graczy, pomimo ostatnich zgrzytów związanych z balansem Pokemonów i dużym naciskiem na mikropłatności. To nadal świetna gra, która potrafi przyciągnąć na godziny grania, lub na jedną partyjkę, która trwa dokładnie 10 minut i ani sekundy dłużej.

Dla osób które nie cierpią mikropłatności przypominam, że Unite jest nadal całkowicie darmową grą i nie trzeba wydawać ani złotówki by móc bawić się dokładnie tak samo jak inni – za pieniądze kupujemy głównie skiny.

Jeśli macie paczkę znajomych, to w formie drużynowej możecie spędzić z Unite na prawdę spoko święta!

Pokemony na Switchu

Poprzednie propozycje to głównie gry mobilne i darmowe (chociaż Unite jest równieś na Switcha). Dla osób, które znajdą trochę więcej wolnego czasu i chcieliby go spędzić nad pełnopłatną grą na Switcha, mogę polecić dwa tytuły:

Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl – czyli najpełniejsze, najlepsze i najlepiej zrealizowane Pokemony, jakie wyszły na Switcha. Co prawda jest to remake, ale okazuje się, że jest to najpełniejsza i najlepiej dopieszczona gra na Switcha.

Powrót do Sinnoh był niezwykle udany, a Cynthia nadal robi to co ma robić – czyli nas niszczy. Dodatkowo ulepszone podziemia sprawiły, że w grze spędziłem dwa razy więcej czasu wykopując skarby. To zdecydowanie najlepsze Pokemony na NSa i zawsze je polecam.

Pokemon Scarlet/Violet – nie są to ani najlepsze, ani najgorsze Pokemony, ale w zestawieniu znalazły się bo są to aktualnie najnowsze Pokemony, które będa otrzymywać wsparcie przez najbliższe 2 lata. Co jakiś czas pojawiają się informacje o nowych eventowych rajdach, a niedawno wystartował pierwszy sezon PVP. Są to Pokemony dla niewymagających graczy, którzy przez święta przejdą grę, a potem nigdy do niej nie wrócą.

Coż, nie jestem twórcą Pokemon S/V, bo gdybym był, to na pewno ich w takiej formie bym nie wypuścił, no ale – ponad 10 milionów sprzedanych kopii mówi samo za siebie. Tak więc zagraj i ty, bo inaczej ominie cię mnóstwo błędów i memów z nowych Pokemonów.


Planujecie na święta ograć jakieś Pokemony? A może powrócić do jakiegoś tytułu? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.