17 listopada do sprzedaży trafi NAJDROŻSZY NA ŚWIECIE zestaw karcianki Pokemon

Pokemon Trading Card Game Classic ma być jak najlepsze szachy dla fanów karcianki Pokemon. Stać będzie nielicznych, a dostępność będzie jak zwykle znikoma.

Pokemon TCG Classic zostało zaprezentowane na Pokemon Day 2023 i NIEZWYKLE mi się podobało. Produkt po pół roku od zapowiedzi w końcu dostaje swoją oficjalną datę wydania i będzie to 17 listopad 2023 r. Oczywiście możemy liczyć na potężne opóźnienia i pokaźną grupę stalkerów, którzy będą na niego polować. Z drugiej strony istnieje szansa, że stalkerów będzie mniej, ponieważ oprócz ślicznego wydania znajdziemy tam wyłącznie talie, bez boosterów, więc szanse na wykupywanie setek produktów, tylko by coś wydropić – bardzo spadają.

Pokémon Trading Card Game Classic, kolekcja premium Pokémon TCG stworzona w ramach współpracy pomiędzy Pokémon Company, Creatures Inc. a firmą projektową Nendo, została zaprojektowana jako podstawowy zestaw do gry dla każdego fana Pokémon TCG. Pokémon Trading Card Game Classic w nowej, sportowej wersji, zawiera wszystko, czego potrzebują fani, aby grać i zbierać karty Pokémon TCG, w tym wstępnie skonstruowane talie i akcesoria do rozgrywek — wszystkie z nich zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby były zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i funkcjonalne, zapewniając doskonałe wrażenia podczas gry.
 
Pokémon Trading Card Game Classic zawiera trzy wstępnie skonstruowane talie na czele z kultowymi kartami z historii Pokémon TCG, w tym rekonstrukcje Base Set Venusaur, Charizard i Blastoise. Każda talia zawiera 60 foliowanych kart i jednego z trzech pierwszych partnerów Pokémonów Kanto: Bulbasaur, Charmander lub Squirtle. Oprócz klasycznych kart, w zestawie znajdują się karty zupełnie nowe, umożliwiające graczom tworzenie nowych strategii. W nowych kartach znajdują się: Lugia ex, Ho-Oh ex, Suicune ex, Sun Seed, Scorching Charcoal, Drops in the Ocean i Mr. Mime – karta wydana wcześniej wyłącznie w Japonii. 

polska informacja prasowa

Pamiętajcie, że kartami nie będzie można grać turniejowo (wyłącznie karty energii będą dozwolone)

Same karty wyglądają… różnie. Ogólnie wszystkie będą miały hologramy, ale trochę nie podoba mi się, że całkowicie nowe karty „ex” zmieszano z tymi najstarszymi. Trochę mi się to gryzie…

W zestawie PTCG Classic znajdziemy:

  • Wysokiej jakości plansza do gry zawierająca strefy do umieszczenia kart na powierzchni wykonanej z najwyższej klasy tkaniny, a dodatkowo przegródkę, w której mieszczą się maksymalnie trzy talie i zestaw narzędzi ze wszystkimi akcesoriami niezbędnymi do rozgrywki.
  • Kompletny zestaw narzędzi, w którym znajduje się wystarczająca ilość akcesoriów do rozgrywki dla dwóch graczy, w tym kumulujące się liczniki obrażeń, trójwymiarowe znaczniki trucizny i oparzenia oraz metalowe kule, które zastępują monety Pokémon.
  • Intuicyjne liczniki obrażeń i znaczniki warunków specjalnych, posiadające jasne kolory i wyjątkowe, stożkowe oraz pierścieniowe kształty, umożliwiają graczom szybkie obliczenie całkowitej liczby obrażeń i określenie warunków specjalnych.
  • Eleganckie koszulki na karty i pudełka na talie, dzięki starannemu wykonaniu pozwalają skupić wzrok na grafice kart, a jednocześnie chronią trzy wstępnie skonstruowane talie i umożliwiają łatwe przechowywanie kart, gdy nie są używane.

Ja jestem bardzo zachwycony. Poluję na ten produkt i bardzo chciałbym mieć, ale odrzuca mnie cena, która będzie oscylowała w okolicach 1600-1800 złotych (około 350 euro lub 399 dolarów, różne źródła różnie podają), co sprawia, że chęć zakupu takiego produktu, który jest w cenie konsoli Nintendo Switch, albo Steam Decka stoi u mnie pod znakiem zapytania.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.