Wiele osób pyta, czy w Pokemon GO będziemy mogli grać po polsku? Wszak można by rzec, że byłaby to pierwsza oficjalna gra Pokemon wydana w naszym rodzimym języku!

Jakkolwiek Ingress – gra wydana przez to samo studio – jest wydana w naszym języku, tak w stosunku do Pokemon GO nie możemy być już tego pewni. Ingress został stworzony dla całego świata z ramienia serwisu Google. Firma ta, przykłada bardzo dużą uwagę, by wszystkie jej usługi i gry były dostępne w każdym języku w którym można uruchomić jej usługi.

Niestety, spoglądając na inne gry Pokemon i aplikacje które już są dostępne na telefony komórkowe, nie mam zbyt dobrych wieści. Najprawdopodobniej Pokemon GO będzie dla nas dostępne wyłącznie w języku angielskim.

Tłumaczenie na nasz język wiązałoby się z nieproporcjonalnie dużą pracą, którą Niantic musiałoby wykonać wraz z Nintendo. Tłumaczenie ataków, przedmiotów, miejsc, czy nawet (być może) Pokemonów! Z drugiej strony, polskie studia próbowały już przenieść świat poków na nasz język. Przykładem jest chociażby karcianka (karty Pokemon po polsku), oraz przetłumaczone anime. Niestety jeśli chodzi o Pokemon GO – tłumaczenie go na język polski jest mało prawdopodobne.

Podobne wpisy

One thought on “Pokemon GO po polsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.