Wiele osób pyta, czy w Pokemon GO będziemy mogli grać po polsku? Wszak można by rzec, że byłaby to pierwsza oficjalna gra Pokemon wydana w naszym rodzimym języku!

Jakkolwiek Ingress – gra wydana przez to samo studio – jest wydana w naszym języku, tak w stosunku do Pokemon GO nie możemy być już tego pewni. Ingress został stworzony dla całego świata z ramienia serwisu Google. Firma ta, przykłada bardzo dużą uwagę, by wszystkie jej usługi i gry były dostępne w każdym języku w którym można uruchomić jej usługi.

Niestety, spoglądając na inne gry Pokemon i aplikacje które już są dostępne na telefony komórkowe, nie mam zbyt dobrych wieści. Najprawdopodobniej Pokemon GO będzie dla nas dostępne wyłącznie w języku angielskim.

Tłumaczenie na nasz język wiązałoby się z nieproporcjonalnie dużą pracą, którą Niantic musiałoby wykonać wraz z Nintendo. Tłumaczenie ataków, przedmiotów, miejsc, czy nawet (być może) Pokemonów! Z drugiej strony, polskie studia próbowały już przenieść świat poków na nasz język. Przykładem jest chociażby karcianka (karty Pokemon po polsku), oraz przetłumaczone anime. Niestety jeśli chodzi o Pokemon GO – tłumaczenie go na język polski jest mało prawdopodobne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.