W POLSCE też można kupić zabawki Pokemon! Licencjonowane!

Fani Pokemon w Polsce nareszcie nie muszą sprowadzać swoich zabawek z UK czy Niemiec, lub przepłacać u „Januszy” na Allegro (albo co najgorsze – ściągać podróbki z Chin). Mamy zabawki w Polsce! I zaraz wam pokażę gdzie!

Niedawno pisałem o tym, jakie atrakcje czekają nas z okazji 25-lecia serii Pokemon na świecie. Ubolewałem tam, że oficjalne zabawki (oczywiście oryginalne i licencjonowane, jak od firm Jazwares, czy Wicked Cool Toys) nie są jeszcze dostępne u nas. Otóż myliłem się! I pragnę z radością skorygować swój błąd. Zapraszam więc na cykl wpisów o zabawkach Pokemon związanych z 25-leciem. Dzisiaj na tapecie – TO CO AKTUALNIE MAMY i możemy kupić w Polsce.

I tak – będzie tego jeszcze więcej!

Oficjalna informacja prasowa serwisu Pokemon.com zapowiedziała współpracę z wieloma firmami, jak czytamy:

Fans can also look forward to even more special merchandise tied to the anniversary celebrations from licensees including Jazwares, Scholastic, Mattel, Funko, PowerA, and The Wand Company

Ubolewałem wtedy, że gadżetów takich marek nie znajdziemy w Polsce. Jak się okazuje – to nieprawda. Chciałbym więc naprawić swój błąd i zachęcić wszystkich do zerknięcia do waszych sklepów! Być może czekają tam na was nie tylko karty Pokemon, ale również i zabawki, maskotki i figurki!

Gdzie robić zakupy?

Przyznaję się, jako fan karcianki Pokemon i gier Pokemon, znałem tylko miejscówki w których można kupić obie te kategorie. Maskotki i zabawki Pokemon są produktami o których wiem dużo mniej, ale po przeszukaniu internetów i przy wsparciu dystrybutora linii zabawek Pokemon od Jazwares (nie wiem, na ile mogę sobie pozwolić na więcej info 😉 ) zaopatrzony w wiedzę, przekazuję co następuje!

Na WAW Pokemon znajdziecie mnóstwo informacji o grach i karciance, ale doskonale wiemy, że to nie jedyne produkty Pokemon, które kolekcjonują fani. Okazuje się, że w Polsce, w sieci sklepów Smyk, oraz Empik (oraz na stronie online empik.com) możecie zakupić oficjalne, oryginalne, licencjonowane i legalne gadżety Pokemon. W Empiku są również dostępne karty i gry!

Co możemy kupić?

W Empiku nie znajdziemy wszystkich dostępnych z katalogu zabawek marki Jazwares, ale SĄ! Są dostępne i można je kupić w bardzo przystępnych cenach! Dostałem też informację, że zabawki dostępne są w sklepach Smyk oraz u niektórych sprzedawców na Allegro (pamiętajcie, by zwracać uwagę dokładnie na opisy aukcji!)

A na jakie zabawki marki Jazwares możemy polować w sklepach? Na ten moment jest to zestaw różnych maskotek, interaktywne: maskotki (Charmander) i figurki (Pikachu i Eevee) oraz zabawki Pokemon Clip 'n’ go Pokeball z figurkami.

Zabawki Wicked Cool Toys to głównie figurki Pokemon z Pokeballem, oraz interaktywne maskotki (w Empiku dostępna taka z Pikachu).

Marka Wicked Cool Toys została przejęta rok temu przez Jazwares, dlatego w przyszłości znajdziemy tylko produkty Jazwares!

W samym Empiku znajdziemy również oficjalne Funko POP z Pokemonami, karty Pokemon, magazyn Pokemon Trenuj ze Mną, plakaty, kubki, czapki i plecaki z motywem Pokemonów. Jest również manga i filmy! Jak widać produktów jest ogromna ilość i każdy fan znajdzie coś dla siebie (jeśli oczywiście produkty będą dostępne, bo z doświadczenia wiem, że rozchodzą się bardzo szybko!)

Czy to już 25-lecie?

Mam tylko jeden drobny problem z zabawkami Pokemon w tym momencie. Jestem przekonany (a nawet pewny), że jeszcze nie są to zabawki z okazji 25-lecia Pokemon (a przynajmniej nie wszystkie). Bardziej tu strzelam i piszę z własnego doświadczenia, ale zabawki wydane z okazji P25 będą (lub są) odpowiednio oznaczone. Dlaczego tak uważam?

Z okazji 20-lecia Pokemon, też wydano zabawki, które związane były właśnie z promocją P20. Jedną z nich, która trafiła w moje ręce (oprócz kart Pokemon) jest maskotka Meloetty z firmy TOMY, która jest wyraźnie oznaczona symbolem wydania 20-lecia.

Pokemon Company wyróżniło również swoje logo P25 dla kart Pokemon i produktów dostępnych w Pokemon Center, niestety ani jednego z nich nie ma w Europie. Jest to buźka Pikachu z czerwonymi cyframi „25” zamiast policzków. Na 20-lecie było podobnie, ale widzieliśmy cyfry „20”. Dostałem kiedyś informację od firmy Burda, że tylko gadżety z oznaczeniem logo 20-lecia są oficjalnie wydane właśnie na 20-lecie. Niestety nie potrafię doszukać się tego logo przy zabawkach z okazji 25-lecia, dlatego zakładam, że takie nas dopiero czekają.

Nie neguję tu oczywiście tego, że maskotki o których pisałem wcześniej nie są wydane na 25-lecie, lub, że są „stare” (bo po prostu nie wiem). Jednakże wydaje mi się, że maskotki na 25-lecie dopiero trafią (zapewne niedługo) do sklepów i będą również specjalnie oznaczone, ponieważ będą dużo więcej warte dla kolekcjonerów. Prędzej będą leżeć na półce w gablocie, niż trafią do małolatów, a pisze to dlatego, że przecież kolekcjonerzy w swojej historii wykupowali już karty Pokemon 😉

Piszę to też dlatego, że jestem przekonany, że figurki z Pikachu i Eevee nawiązują jeszcze do wydanych już dość dawno gier Pokemon Let’s GO Pikachu i Let’s GO Eevee (ale oczywiście mogę się mylić)

GDZIE MOJE KARTY POKEMON!!!!!

Nadal nie ma nigdzie w Polsce (a wiem, bo pytałem) informacji o wydanych kartach Pokemon. Zgodnie z informacjami prasowymi, album P25 powinien być wydany już od końca lutego, a pierwszy booster z dużymi (ponadrozmiarowymi) kartami już 5 marca – na całym świecie. Polskie sklepy nie wiedzą nic 🙁

Widział ktoś ten album w sklepach? NIECH DAJE INFO!

Mam tylko nadzieję, że te boostery pojawią się w Polsce…

To na pewno nie wszystko!

Mamy dopiero początek roku, więc myślę, że jesteśmy dopiero na samym starcie promocyjnych zabawek i gadżetów z Pokemonami. Liczę na to, że w tym roku w Polsce wszystkie te produkty będą lepiej dostępne niż 5 lat temu, gdzie moje karty i maskotkę, musiałem sprowadzać z UK 🙁 Teraz wydaje się być najlepszy czas dla fanów Pokemon, a także kolekcjonerów i gadżeciarzy!

Dajcie znać, czy u Was dostępne są już zabawki i maskotki Pokemon! Pochwalcie się też swoimi kolekcjami!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.