Niantic słucha graczy? Spełnił 9 z 10 naszych propozycji w Pokemon GO!

Pokemon GO cały czas się zmienia. Pisałem niedawno o tym, jak bardzo ta gra wyewoluowała w stosunku do tego, co kilka lat temu wypuszczono. Nadal nie jest to produkt idealny i jest wiele rzeczy, które Niantic mógłby poprawić w grze.

W 2016 roku pokusiliśmy się o naszą propozycję 10 rzeczy, które mogłyby zostać zmienione lub dodane w grze. Co ciekawe, po 4 latach zdecydowana większość naszych próśb została wysłuchana! Czy Ninantic rzeczywiście bierze pod uwagę opinie swoich graczy i dopasowuje grę? Rozbiłem nasze propozycje i postaram się je krótko omówić:

Możliwość wypuszczenia Pokemonów które mamy by móc porobić im zdjęcia w pokoju, na dworze itd.

Ta opcja pojawiła się w grze wraz z nadejściem poprawionego systemu buddy i lepszemu zarządzaniu naszym pomocniczym Pokemonem. Teraz nie tylko możemy robić jedno zdjęcie naszemu stworkowi, ale także zaprosić naszych znajomych do wspólnego zdjęcia z nimi i ich Pokemonami! Niantic pracuje nad wersją, która pozwoli chować się Pokemonom za różnymi prawdziwymi przedmiotami!

Walki między graczami

PVP pojawiło się na stałe kilka miesięcy temu i na dobre zagościło w sercach tysięcy graczy. Ja nie jestem zwolennikiem tego typu walki, ponieważ nie jest ona turowa, a problemy z serwerowym przeliczaniem ataków sprawia, że walki są bardzo niesprawiedliwie rozliczane między graczami i Niantic otrzymuje mnóstwo zgłoszeń odnośnie poprawy tego systemu.

Możliwość dodawania znajomych

Nie tylko otrzymaliśmy taką możliwość, a także możemy rozdawać im prezenty i podglądać ich aktualny status. Niestety nie widzimy ich na naszym ekranie gry, a zarządzanie znajomymi nie jest takie proste i przyjemne jakbyśmy chcieli.

Możliwość przekazywania sobie Pokemonów i itemów (przedmiotów)

Cóż…. z jednej strony otrzymaliśmy taką możliwość, a z drugiej strony zrobiono to niewątpliwie źle i koniecznie powinno zostać poprawione. Możemy wymieniać się Pokemonami ale każdym Pokemonem tylko raz – to znaczy, że raz wymieniony stworek otrzymuje swoiste oznaczenie i nigdy więcej z nikim nie może być wymieniony. To nigdy nie miało miejsca w żadnej z gier Pokemon, gdzie stworki mogliśmy wymieniać ile razy chcieliśmy. Dodatkowo istnieje ogromna liczba ograniczeń z wymianami, trzeba być w odległości 60-80 metrów od siebie i „koszt wymiany” płacony za pomocą pyłu (stardustu) jest bardzo wysoki. Dodatkowo niektóre wymiany mają limit jednego Pokemona na dzień. Nie możemy też przekazywać sobie przedmiotów, ponieważ Pokemony nie mogą ich trzymać w Pokemon GO. Z jednej strony możemy się wymieniać, ale z drugiej strony jest to moim zdaniem zrobione bardzo kiepsko. Mam nadzieję, że niedługo ten system zostanie zmieniony i dopasowany do aktualnie obowiązujących standardów z pełnoprawnych gier Pokemon

Możliwość dodawania własnych miejsc w grze

Nareszcie gracze w Pokemon GO mogą w prosty sposób dodawać swoje własne Pokestopy (jeśli osiągną 40 level). Jeśli jeszcze nie wiecie – można bardzo łatwo je oceniać, co polecam zrobić każdemu.

Lepsze serwery!

Co jak co, ale zdecydowanie serwery poprawiły się od 2016 roku, gdzie trudno się było nawet połączyć z grą. Dla mnie zrozumiałe jest, że serwery mogą paść przy wielkich GO Festach, czy oblężonych Community Dayach, przecież wtedy miliony osób na całym świecie łączą się z grą, jestem w stanie zrozumieć, że serwery nawet największych gigantów mogą mieć problemy. Nawet jeśli serwery odmawiają posłuszeństwa, to Niantic organizuje „przeprosinowy event” dzięki któremu możemy dostać dodatkowe nagrody w ramach zadość uczynienia problemów w grze.

Oficjalne uruchomienie gry w Polsce! (i w Europie)

Na szczęście to otrzymaliśmy bardzo szybko, a jest coraz większa szansa, że Pokemon GO wyjdzie po polsku (albo przynajmniej większość interfejsu zostanie przetłumaczona)

Możliwość zaznaczania kilku Pokemonów do oddania profesorowi

To też się pojawiło już dawno, natomiast nareszcie od niedawna możemy zaznaczać także i oddawać eventowe Pokemony, które wcześniej trzeba było żmudnie oddawać pojedynczo. Macie 300 pikachu z czapeczkami? No to teraz już nie musicie ich klikać 300 razy, wystarczy zaznaczyć je wszystkie na raz!

PokeDom – miejsce gdzie będziemy mogli uleczyć Pokemony i zdobyć kilka przedmiotów

To jest jedyna rzecz, której moim zdaniem Niantic jeszcze nie zrobił i na razie nie wygląda na to, żeby to miało się zmienić. Mamy co prawda „daily free gift”, ale są to ledwo 2-4 liche przedmioty, które nie mają znaczenia. Niestety nie ma w grze miejsca, które moglibyśmy potraktować jak swoją własną bazę i na przykład w przyszłości zapraszać innych graczy do odwiedzin. Czy to się może kiedyś zmienić? Na ten moment trudno powiedzieć, ale szanse są raczej bardzo małe. Niantic niestety nie planuje stworzyć takiego miejsca, a to straszna szkoda…

Lista Gymów które są w naszym posiadaniu

Ta lista również pojawiła się w tym roku, odkąd zakładka z newsami i zadaniami zmieniła się diametralnie. Wiemy także jakie Pokemony zostawiliśmy w gymach oraz ile czasu już tam siedzą! To świetna pomoc dla gracza, który lubi walczyć i przejmować sale!


Jak sami widzicie, w Pokemon GO zmieniło się przez lata bardzo dużo, ale dużo jest też jeszcze do poprawienia. Na szczęście gra jest nadal na topie i zapowiadane są ciągłe zmiany i aktualizacje. Macie jakąś swoją listę rzeczy, która powinna być dodana do Pokemon GO?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.