POLSKA instrukcja do karcianki Pokemon? JESTEM NA TAK!

Czy to już czas, kiedy można powiedzieć, że zbliżamy się do POLSKICH kart Pokemon (ponownie)? Nowe zestawy zawierają instrukcję po polsku!

To chyba pierwszy raz, kiedy do zestawów kart Pokemon, w pudełku, w środku, oficjalnie, a nie tam w jakiejś dołączonej instrukcji wydrukowanej na papierze A4, możemy znaleźć instrukcję do gry całkowicie PO POLSKU. Tak!

W najnowszych zestawach My First Battle – zestawach skierowanych dla dzieci i bardzo początkujących graczy – w których znajdziemy po dwa decki po 17 kart, dwie maty, monetę i bardzo uproszczone zasady (na przykład mniejsza ilość „prize cardów”). No i właśnie te zasady są w formie bardzo fajnej i ładnie wykonanej instrukcji, która jest całkowicie po polsku. To pierwszy raz, kiedy zestaw kart Pokemon, zawiera kompletnie przetłumaczoną, oficjalną i oryginalną instrukcję dołączoną do środka zestawu, a nie dodawaną osobno. Taką, którą można znaleźć we wszystkich innych zestawach, które były zawsze w całości po angielsku.

Karty są oczywiście po angielsku, tak samo opis na pudełku, ale sama instrukcja wewnątrz jest w naszym języku. Napisana jest bardzo dobrze, pracował nad nią zespół sklepu Rebel, ale nie znam szczegółów kto dokładnie. Mimo to – ekipa wykonała świetną robotę, całość jest bardzo przystępnie napisana i zrozumiała. Opisuje też wszystkie mechaniki oraz sposób rozgrywki dokładnie tak jak moim zdaniem być powinno.

Jestem bardzo zadowolony, że w naszym kierunku idą w końcu jakieś ruchy by popularyzować karciankę w Polsce. Tak po prawdzie, nie jestem zwolennikiem powrotu w całości kart w naszym języku – ja jednak wolę te angielskie. Ale chętnie widziałbym pudełka z napisami po polsku, czy właśnie takie instrukcje, czy dodatki, które są przetłumaczone na nasz język. Bardzo cieszy mnie, że właśnie coś w tym kierunku zaczyna się dziać.

Czy możemy spodziewać się większej ilości zestawów w naszym języku, czy to był jednorazowy strzał ze względu na młodszych/początkujących graczy? Czas pokaże, ale ja trzymam kciuki i jestem dobrej myśli 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.