VSTAR to nowy typ kart Pokemon! Co wprowadza nowa mechanika?

Na razie poznaliśmy jedną kartę, ale za to jaką! To Arceus!

W karciance Pokemon istnieje wiele różnych typów kart Pokemon. Mieliśmy już exy, delta species, BREAK, Legend, EX, GX, Tag Team, V, czy VMAX. Od 2022 roku w nienazwanym jeszcze secie (z ikonką Arceusa, ale nie jest to Fusion Strike) pojawi się nowy typ kart – VSTAR.

VSTARy to ewolucje kart V (tak jak mogą ewoluować w VMAX, tak mogą teraz też w VSTAR. Są jednak od nich trochę ciekawsze.

VSTARy mają dodatkową zdolność (Ability – VSTAR POWER), którą można użyć raz na grę. Dodatkowo ubicie takiego Pokemona pozwala zabrać przeciwnikowi nie 3, a dwa prize cardy.

Jak widać na przykładzie pokazanego Arceusa – VSTARy będa miały raczej jeden atak (ale za to z tego co widzę – dość konkretny) i jedną ability. Karta wygląda obłędnie i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć więcej tego typu Pokemonów.

Mechanika z VSTARami przypomina delikatnie karty GX, które pozwalały użyć jeden atak na całą grę. Jednakże zdolności jednorazowe są ciekawą nowością i mogą wywrócić sposób gry do góry nogami.

Karta nawiązuje również do czekających na wydanie gier Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl, oraz Pokemon Legends: Arceus. Spodziewajmy się więc setu napakowanego Pokemonami 4 generacji.

TPCi wypuściło również filmik promocyjny:

To było pomocne?

Dzięki za informację!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.