Mega Ewolucje w Pokemon Go – jak działają?

27 sierpnia 2020 roku w Pokemon GO dodano Mega Ewolucje – kolejny bajer, który towarzyszył nam w 6 i 7 generacji Pokemonów. Pisaliśmy już wcześniej o tym w jaki sposób może to wyglądać, ale teraz już wiemy dokładnie! I oto one:

MEGA Ewolucje!

W Pokemon X i Y, musieliśmy posiadać Mega Obrączkę, oraz dać Pokemonowi do potrzymania jego odpowiedni Mega Kamień. Dzięki temu w każdej walce, jeden raz, jeden Pokemon mógł Mega Ewoluować. Po walce ewolucja wracała do formy bez mega, ale w następnej walce można ją było uruchomić na nowo.

W Pokemon GO, Mega ewolucje wyglądają zupełnie inaczej. Po pierwsze, aby Pokemon Mega ewoluował potrzebna jest Mega Energia (która przypomina bardzo Mega Candy, którego jednak nie wprowadzili). Większość Pokemonów które mogą mega ewoluować potrzebują 200 Mega Energii (niektóre 100). Mega Energię można zdobyć wyłącznie wykonując specjalne Mega Rajdy w których do ubicia są Mega Pokemony (po wykonanym rajdzie łapiemy zwykłego Pokemona – nie mega). Po każdym rajdzie w zależności od szybkości jego wykonania możemy zdobyć od 30 do 50 sztuk Mega Energii. Oznacza to, że w najlepszym wypadku wystarczą 4 rajdy, w najgorszym – 7 rajdów.

Tak wyglądał wstępny projekt Mega Energii

Mega Energia jest dopasowana do konkretnego Pokemona (jak cukierki), więc robiąc rajd na Mega Venusaura zdobędziemy Mega Energię dla Venusaura, która nie będzie się doliczać dla chociażby Blastoisa czy Charizarda. Dokładnie tak samo, jak zbieramy cukierki dla Pokemonów.

Po uzbieraniu odpowiedniej liczby Mega Energii możemy tymczasowo mega ewoluować naszego Pokemona. Ewolucja jest tymczasowa i trwa 60 minut, po tym Pokemon wraca do poprzedniej formy i trzeba cukierki na niego zbierać na nowo (tym razem potrzeba ich mniej).

Co daje MEGA Ewolucja?

Mega Ewolucja pozwala na ulepszenie Pokemona. Tak na prawdę jedyną statystyką która się zmienia to siła Pokemona. Obrona pozostaje taka sama. Pokemony otrzymują około +50 siły po mega ewolucji, zwiększa się im również CP, które często przekracza 4200-4300.

Mega Pokemonów można używać wyłącznie do robienia rajdów. Nie można ich ustawić jako buddy, oraz zostawić w Gymie. Nie można nimi walczyć w PVP.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.