MEGAewolucje – nowość, którą Niantic zapowiedział już rok temu – przybywa do Pokemon GO!

Coraz więcej mówi się o najbliższych aktualizacjach w Pokemon GO w kontekście wrzucenia do nich MEGAewolucji. Czym one są?

MEGAewolucja to jeszcze jedna (tymczasowa) ewolucja Pokemona, która trwa tylko w trakcie walki. Pozwala zmienić statystyki i wygląd Pokemona, ale wymaga, by trzymał specjalny kamień ewolucyjny, który jest inny dla każdego typu stworka. Po zakończonej walce Pokemon wraca do swojej wcześniejszej formy (nie-MEGA).

Ikonka Mega Ewolucji

MEGAewolucje pojawiły się pierwszy raz w Pokemon X i Pokemon Y, grach wydanych w 2013 roku na konsolę Nintendo 3DS. Gracze odebrali je bardzo różnie, niektórzy byli zachwyceni inni wskazywali liczne problemy związane z kolejną linią ewolucyjną Pokemona. Na należałem i należę zdecydowanie do przeciwników MEGAewolucji, która moim zdaniem ma ogromną liczbę limitów i jest dostępna wyłącznie dla niezwykle wąskiej i strasznie dziwnej grupy Pokemonów. Wymaga też trzymania przedmiotu w grze co mi się dodatkowo nie podoba.

Jak MEGASY będą wyglądały w Pokemon GO?

Nie wiemy na ten moment zbyt wiele na temat MEGAewolucji w Pokemon GO. W internecie pojawia się mnóstwo informacji mniej lub bardziej prawdziwych, o tym, jak miałaby wyglądać MEGAewolucja w Pokemon GO. Wiele z nich opiera się o dwa założenia: Takie gdzie mamy już danego Pokemona, który może MEGAewoluować, oraz takie, gdzie nie mamy jeszcze takiego Pokemona.

O ile wiadoma jest już lista wszystkich stworków w świecie Pokemon, które mają możliwość MEGAewolucji, o tyle nie wiemy ile z nich na starcie dostanie taką możliwość w Pokemon GO. Fani spekulują, że pierwszymi Pokemonami będą Charizard (który może MEGAewoluować do MEGA Charizarda X i MEGA Charizarda Y) oraz… Altaria. Ja jeszcze zastanawiam się czy na start nie wrzucą Mewtwo, który również może ewoluować do dwóch nowych form (przypominam, że eowlucja jest tymczasowa)…

Tak wyglądają mega Charizardy

…no ale właśnie w Pokemon GO taka ewolucja wcale nie musi być tymczasowa i twórcy gry, może wpadną na pomysł, że MEGA Pokemon będzie na stałe w tej ewolucji. Problemem może okazać się limit w grze, który nie pozwala danemu Pokemonowi ewoluować więcej niż dwa razy. Kod gry oznacza takiego pokemona jako „przemienionego” i nie może się to dziać więcej niż 2 razy inaczej gra będzie traktowała danego Pokemona jako stworka nielegalnego. Najprawdopodobniej twórcy pracują już nad zmianą w kodzie, albo sprawieniem, by MEGA ewolucja nie liczyła się do tej mechaniki.

Fani najbardziej boją się, że ich aktualnie złapane już i wymaksowane Pokemony nie będą mogły stać się MEGA, tylko trzeba będzie łapać specjalnie oznaczone, nowe Pokemony, które tylko one będą mogły przekształcać się w formę MEGA Pokemonów. Wszystko dlatego, że w kodzie gry znaleziono oznaczenia MEGA Rajdów – specjalnych rajdów w Pokemon GO, które mają być wykonywane na MEGA Pokemonach. Może się okazać, że swojego megasa będziemy mogli zdobyć tylko i wyłącznie w ten sposób – za pomocą rajdów, a aktualnie posiadane Poksy nie będą miały możliwości przeistoczenia się w MEGA Pokemona. Wiele osób byłoby na pewno zawiedzionych takim faktem. Moim zdaniem prawda tkwi po środku. Na pewno będą rajdy na Mega Pokemony, ale myślę, że przy spełnieniu odpowiednich kryteriów – nasze aktualnie złapane Pokemony też będą mogły MEGA ewoluować.

Kryterium MEGA cukierków

Nowość w Pokemon GO:
Mega Candy

W kodzie gry znaleziono również nowy rodzaj cukierków – MEGA Candy. Te nowe cuksy będą wpływać na czas i siłę MEGA ewolucji (a przynajmniej tak wynika z wstępnie opublikowanego na serwerach kodu gry). Może się okazać, że nasz Mega Pokemon będzie ewoluował nie na czas walki tak jak jest to w oficjalnych grach Pokemon (serii XY, OR/AS czy Let’s GO), lecz na… określony czas podawany w minutach czy godzinach. Moim zdaniem to trochę dziwna sytuacja i nie potrafię sobie wyobrazić jak by to miało działać w rajdach czy chociażby walkach PVP. Myślę, że Mega Candy będą raczej podbijać dodatkowe statystyki Pokemona (może dodatkowe CP, albo szybkość ładowania ataków) zamiast czasu trwania Mega ewolucji.

Ta informacja też daje do myślenia, czy aktualnie posiadane cukierki danego Pokemona będą miały wpływ na Mega ewolucję. Może się okazać że Mega Altarię będziemy ulepszać nie za pomocą Swablu Candy, lecz właśnie Mega Candy. Niektórzy gracze mogą się poczuć sfrustrowani, że muszą zbierać dodatkowe cukierki, kiedy mają ich tyle. Ja się jeszcze zastanawiam – ile pyłu (stardustu) będzie kosztowało ulepszenie, boję się, że ceny będą bardzo wysokie.

Ikonka mega rajdu

O Mega ewolucji mówi się też coraz więcej w kontekście informacji, jaką niedawno podano na panelu deweloperskim Niantic, że w Pokemon Go maksymalny level gracza zwiększy się. Na ten moment nie ma potwierdzenia o ile i w jaki sposób. Gracze spekulują jakieś dodatkowe zadania, być może właśnie powiązane z Mega ewolucją. Na ten moment trudno jest cokolwiek przeiwdzieć, ponieważ twórcy gry nie podzielili się jeszcze żadnymi informacjami o zmianach.

Jak wy widzicie Mega Ewolucje? Jesteście nimi zainteresowani? Czy raczej traktujecie je jako ciekawostkę z której raczej nie będziecie korzystać? Może macie jakieś swoje pomysły na temat tego w jaki sposób zostaną wprowadzone do Pokemon GO? Pochwalcie się!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.