Pokeserwis rok bez newsów, Valhalla zamknięta. Czy mamy jeszcze jakieś polskie serwisy Pokemon?

I to takie, które traktują ogólnie o marce Pokemon jak WAW Pokemon, a nie o poszczególnych grach?

Trochę smutno pisać takie informacje, ale rzeczywistość jest prawdziwa – Czy w Polsce można jeszcze poczytać o Pokemonach?

WAW Pokemon powstał w 22 kwietnia 2014 roku. Łatwo więc policzyć, że serwis ma już ponad 7 lat. Serwis powstał na podwalinach starego Forum Revival oraz serwisu Poketech, który prowadziłem w latach 2001 – 2009. W czasie jego powstania WAWki, prężnie działały takie strony i fora jak Lati Forum, PokeCollect, PokeSerwis, Pokemon Valhalla, oraz inne pomniejsze twory tworzone przez użytkowników.

Pokemon Valhalla – najstarsza Polska strona o Pokemonach została zamknięta “tymczasowo” pół roku temu. Serwis ten, był bogaty w opisy odcinków, postaci, a także posiadał solucje oraz recenzje gier Pokemon, zwłaszcza tych które pojawiały się w czasach świetności strony (GBA, DS Lite). Od pewnego czasu strona stoi zamknięta i jej artykuły są całkowicie niedostępne dla użytkowników. Niestety nie wiem jak długo taki stan będzie się utrzymywał. Trwające od 2018 roku prace nad nową Valhallą, nie ruszyły z miejsca od… 2018 roku. Ubolewam, że tak pokaźna baza danych została zamknięta dla użytkowników, którzy z niej korzystali.

PokeSerwis powstał w 2014 roku po równie burzliwej historii i fuzjach, lecz dokładnie od roku nie wspomniał żadnym newsem o grach, czy filmach, które w tym czasie się pojawiły – a był tego ogrom tym bardziej, że mamy teraz 25-lecie serii Pokemon.

Nie potrafię znaleźć teraz w internecie innej strony niż WAW Pokemon, która byłaby w całości prowadzona po polsku, w całości o Pokemonach, z felietonami, newsami, recenzjami nie tylko jednego tytułu jak Pokemon GO, ale także innych gier Pokemon, gadżetów, zabawek, czy karcianki.

Nie cieszy mnie całkowicie taka sytuacja, gdzie w naszym polskim światku nie istnieje żadna konkurencja. Pokemony to ogromna marka, która coraz śmielej wchodzi do Polski, to idealny czas, by właśnie o nich pisać. Zainteresowanie nimi jest tak duże jak chyba nigdy odkąd marka pojawiła się w Polsce (głównie za sprawą gry Pokemon GO).

Fora umarły ze względu na to, że użytkownicy poprzenosili się na grupy na facebooku – jak chociażby Pokemon GO Polska, Pokemon Sword/Shield Polska i tym podobne. Przestano pisać ciekawe artykuły i felietony, bo najszybciej klikają się szybkie newsy i krótkie pytania od zdesperowanych odpowiedzi użytkowników.

Czy ten stan się zmieni w przyszłości? Życzyłbym sobie – by tak, ale jak się stanie – czas pokaże.

A wy? Macie jakieś swoje ulubione polskie strony Pokemon? Pochwalcie się w komentarzach!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.