Pokemony Sword/Shield oczywiście nie są jedynymi grami Pokemon w które warto zagrać. No dobra, pytanie „czy warto” zostaje otwarte, tym bardziej, że DLC Isle of Armor nie jest jakoś zachwycające… No ale jeśli spodobały wam się Pokemony, możecie sprawdzić jeszcze inne tytuły, które czekają na was! Zobaczcie przegląd gier Pokemon, w które moim zdaniem warto zagrać!

Pokemon Let’s GO Pikachu i Eevee

Jeśli jesteście posiadaczami konsoli Nintendo Switch i uwielbiacie pierwszą generację (Red, Blue, Yellow) to macie już dwa powody, by sięgnąć po grę Pokemon Let’s GO Pikachu i Pokemon Let’s GO Eevee! Jest to remake 1 generacji zrobiony na silniku 6 i 7 generacji (gier na 3DSa) i wydany wyłącznie na Nintendo Switch. Let’s GO jest fabularnie dokładnie tak samo jak Pokemon Yellow i potrafi łączyć się z Pokemon GO do którego możecie przesyłać złapane w Let’s GO Pokemony i otrzymać za to Meltan Boxa – jedyny przedmiot, który w Pokemon GO generuje Pokemona Meltana.

Let’s GO są pięknym powrotem do 1 generacji z nową mechaniką, w której łapanie Pokemonów jest ważniejsze od walczenia nimi (ale walki też są i jest ich dużo). W Let’s GO jest najłatwiejsza szansa na zdobycie shiny Pokemonów, ponieważ widać je bezpośrednio na planszy gry, a ponadto szansa na ich pojawienie się jest bardzo zwiększona. Mogę z czystym sumieniem polecić te gry każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z Pokemonami oraz tym, którzy chcieli by czegoś lekkiego po fabularnym Swordzie i Shieldzie. Moim osobistym zdaniem – przy graniu „offline” – samemu – są to lepsze gry niż Pokemon Sword/Shield!

Pokemon Let’s GO Pikachu/Eevee

Platforma: Nintendo Switch
Cena: 240 PLN (pudełkowa nowa), 240 PLN (cyfrowa), 140 PLN (używana)
Mikropłatności: nie


Pokemon Cafe Mix

O Pokemon Cafe Mix pisałem niedawno w ramach zapowiedzi nowych gier na panelu Pokemon Presents 17 czerwca. Cafe Mix jest miłą wariacją na temat Pokemon Shuffle w którym łączymy ikony Pokemonów by wykonywać ataki i combosy. W Cafe Mix zasada jest trochę inna, ponieważ „ikony” są „miękkie” przez co można paluchem maziać po całym ekranie.

Fabularnie Cafe Mix jest wariacją gry Bejeweled w której otwieramy i prowadzimy własną kawiarnię i serwujemy przysmaki dla Pokemonów. One w swojej radości pomagają nam później prowadzić biznes. Sama gra jest bardzo przyjemna, a jej oprawa – miła dla oka.

Cafe Mix świetnie sprawdza się podczas podróży autobusem, gdzie chcecie rozerwać się tylko na chwilę. Dla tych, którzy wolą bardziej klasyczne zagranie mogę polecić Pokemon Shuffle, które jest podobne w rozgrywce. Obie gry znajdziecie jako aplikacje na komórki, więc nie trzeba za nie płacić. Apropo – obie gry są też nastawione na mikropłatności, a niektóre plansze mogą okazać się na tyle trudne, że będzie trzeba sięgnąć po kasę. Mimo to – sprawdźcie sami, czy spodoba się wam taki typ rozgrywki

Pokemon Cafe Mix

Platforma: Nintendo Switch, Android, iOS
Cena: darmowa
Mikropłatności: tak


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.