Złote oryginalne karty Pokemon – jak nie dać się oszukać? Jak je zdobyć? Poradnik

Czasami najważniejsze jest zdobycie ślicznej ORYGINALNEJ złotej karty Pokemon. Jak to zrobić, by nie dać się naciągnąć oszustom? Zapraszam do przeczytania mojego poradnika!

Złote karty Pokemon to bardzo duży rarytas. W całym secie można zdobyć ledwo kilka sztuk, ogólnie są niezwykle rzadkie i w boosterach można je znaleźć dużo trudniej niż karty tęczowe, czy shiny.

Na szczęście istnieją sposoby by je zdobyć. I nie mam tu na myśli tych podrobionych złotych kart z chińskich sklepów oraz allegro. Takich jak te:

brrrr, okropne podróbki!!!

W jaki więc sposób możemy zdobyć oryginalne złote karty Pokemon?

Jeśli chodzi o złote ORYGINALNE karty Pokemon to mamy trzy opcje:

Zakup boxa ze złotą kartą

Możecie spróbować znaleźć gdzieś w internecie lub waszym stacjonarnym sklepie i kupić zestaw w którym złota karta jest gwarantowana. Przykładowy zestaw to Reshiram & Charizard Premium Box. A złoto-czarna karta była również w ETB Collection z Zacianem lub Zamazentą

Ten zestaw jest już prawie niedostępny, ale kosztował ponad 300zł i miał nawet dużą złotą kartę!!

Wyciągnij z booster boxa!

Złote karty Pokemon mają około 0,2 – 0,3% szansy na wypadnięcia z każdej saszetki Pokemon. Można założyć, że przy zakupie 100 saszetek (cenowo to około 1300-1500zł) mamy szansę wyłapać przy dobrych wiatrach 2-3 złote karty Pokemon. Kupując BOOSTER BOX (zestaw 36 saszetek kart Pokemon jest SZANSA (ale nie pewność) na zdobycie jednej sztuki złotych kart. Pamiętajcie, że takie booster boxy kosztują 450-550zł i proszę ich nie kupować na Allegro, ponieważ te z allegro są w 80% podrobione! Więcej o podróbkach kart Pokemon piszę w tym super poradniku!

Kup pojedyncze złote karty!

Trzecią opcją jest zakup konkretnych złotych kart. Nie polecam tego robić na allegro i OLX (są tam oryginalne złote karty, ale niestety wiele z nich (nawet 50%) to podróbki). Jest taka strona dla kolekcjonerów: Cardmarket: Buy and Sell Pokémon Cards Online – kolekcjonerzy z całej Europy sprzedają tam swoje karty – sprzedają tam również Polacy.

Płaci się w euro, przesyłki przychodzą do Polski. No i możecie próbować polować na konkretną złotą kartę i nie musicie trzymać się losu, który wylosuje dla was coś, na czym Wam nie zależy 🙂

Pamiętajcie, że złote karty pojawiły się w setach Black/White, czyli starszy Charizard czy Blastoise z Base Setu nie jest legalny 🙂 Ogólnie miejcie na uwadze, by celować tylko w legalne karty!

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie złotych kart – walcie śmiało!

Podobne wpisy

One thought on “Złote oryginalne karty Pokemon – jak nie dać się oszukać? Jak je zdobyć? Poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.