Pokemon Sword i Shield już jest tak zepsute i pełne gennerów. Ale dalej próbujemy robić nasze cele np. Shiny Living Dex i nie chcemy aby jakiś hacker zepsuł nam przyjemność, więc dam tutaj kilka przykładów jak rozpoznać, czy Pokemon jest nielegalny:

Zbyt dobre statystyki

Najczęstszy przykład shackowanego pokemona. Co prawda można mieć szczęście do czegoś, ale niektóre połączenia sięgają poza skalę.

Square Shiny 6iv Pokerus cokolwiek jest już w zupełności zbyt dużym połączeniem. Jak macie cokolwiek takiego to możecie być pewni że jest to shackowane. Najbardziej w tym był ważny pokerus, ponieważ szansa jest za mała na taką kombinację

Niemożliwe rzeczy

Tutaj też, może czasem niezauważalne lub zupełnie widoczne. Częstym przykładem są niemożliwe balle związane z jakimś pokemonem, np. Grookey w masterballu. A czasem mogą to być ogromne rzeczy np. statystyki 999×6, Lapras z ability Clear Body, Type: Null z jajka albo jak ten raid u góry.

czy to samolot? czy to pies? nie! to nielegalny Pokemon!

Własne Pokemony

Może już udało ci się spotkać już Omastara w Sword/Shield? Ludzie próbują naprawić national dex w pokemon SS poprzez dodawanie pojedynczych do gry. Od razu mówię że to tylko animacje i przerobiona nazwa, bo normalnie to zwykły inny pokemon z innym wyglądem.

Ribbony

Nawet byś się nie zorientował/a jakby ktoś ci dał cokolwiek z 30 ribbonami, ponieważ kto to sprawdza? Ale czasem lepiej się upewnij przy takich rzeczach jak np. Shiny Jirachi. Ostatnio jest ich dużo.

Shiny Locked

Niektóre pokemony takie jak galar legendy, marshadow, zeraora (już może być shiny!), cosmog i cosmoem nie mogą być shiny. Są poprostu zablokowane w grze, więc każdy np. shiny zacian jest w 100% shackowany. Często Galarski Slowpoke i Slobro też są shakowane (występują w DLC)

Ciekawe czy animacje tego nielegalnego shiny są tak samo zepsute?

Opis Pokemona

Najczęściej Pokemony stworzone za pomocą hakowania mają opis jak ten poniżej na screenie:

Ta informacja pojawiła się na naszej grupie Pokemon Sword i Shield Polska!

Pokemony nazwane jak strony WWW

Pokemony mogą mieć swoje pseudonimy. Jeśli otrzymaliśmy z Wonder Trade Pokemony o nazwach: Gengars.com lub bit.ly/SWSHz lub mgdiscord.com to są to Pokemony shakowane! Pokemony otrzymane z nazwami www.vulpi.pl lub vulpi.pl są złapane legalnie przez naszą ekipę za pomocą legalnych rajdów Pokemon i nie są shakowane!

To jest shakowany, nielegalny Pokemon!

Co trzyma Twój Pokemon?

Jeśli Pokemon którego otrzymałeś/aś z Wonder Trade trzyma Master Balla to też może być zhakowany. Hakerzy generują 999 sztuk przedmiotów i często Master Balle dokładają do Pokemonów które wymieniają. Kto normalny oddałby Master Balla, jednego z najrzadszych do złapania Pokemonów?

Poradnik napisała Natixy oraz vulpister

Podobne wpisy

One thought on “Jak rozpoznać czy Pokemon jest nielegalny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.