Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl

Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl są to remaki gier Pokémon Diamond i Pearl, wydane przez Nintendo i ILCA na konsolę Nintendo Switch. Premiera odbyła się 19 listopada 2021 roku na całym świecie.

Brak DLC: Na chwilę obecną nie wydano dodatkowej zawartości (DLC) do gier Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl.

Nowości i zmiany: Remaki Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl wprowadziły kilka nowości i zmian w stosunku do swoich oryginalnych wersji. Przede wszystkim, zostały one odświeżone graficznie, wykorzystując trójwymiarową grafikę, co sprawiło, że gry wyglądają bardziej nowocześnie i atrakcyjnie. Ponadto, wprowadzono kilka ulepszeń w interfejsie użytkownika, takich jak ulepszony system poruszania się po menu i szybsze ładowanie się ekranów. W grze pojawiły się również nowe funkcje online, takie jak możliwość handlu i walki z innymi graczami za pomocą Internetu.

Nowe mechaniki: Mimo że Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl to remaki, to zachowały one wiele z oryginalnych mechanik rozgrywki, takich jak walki turowe i trening Pokémonów. Niemniej jednak, wprowadzono kilka drobnych zmian i ulepszeń, które sprawiają, że rozgrywka jest bardziej przyjemna i dostosowana do współczesnych standardów. Na przykład, ulepszono system łapania Pokémonów, dodając nowe funkcje, takie jak możliwość używania specjalnych Poké Balli do łapania rzadkich i legendarnych Pokémonów.

Fabuła i kraina: Akcja gier Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl rozgrywa się w regionie Sinnoh, tak samo jak w oryginalnych wersjach. Gracze wcielają się w rolę trenera Pokémon, który wyrusza na podróż, aby stać się mistrzem ligi Pokémon w regionie Sinnoh. Głównym celem jest pokonanie ośmiu liderów sali, zbieranie odznak, odkrywanie tajemniczych legend i pokonanie elitarnej Czterech związanej z ligą Pokémon.