NARESZCIE! Rimejki Pokemon Diamond i Pearl wyjdą w 2021 roku! I nie robi ich GameFreak!

Na wczorajszej prezentacji Pokemon Presents, Nintendo Company nareszcie podzieliło się nowymi grami. Wśród nich jest remake D/P/Pt!

Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl

Czekają nas dwie gry Pokemon stworzone w 4 generacji i dziejące się w krainie Sinnoh. Pierwszą z nich – Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl, przedstawia się jako remake gier Pokemon Diamond, Pearl i Platinum. Będzie wydana w drugiej połowie 2021 roku wyłącznie na Nintendo Switch.

Jak podaje oficjalna strona Pokemon – gra będzie miała standardowy izometryczny rzut, czekają nas znane startery – Turtwig, Chimchar i Piplup, a postacie wyglądają jak zdegenerowane klocki lego i strasznie mi się nie podobają.

Niedawno pisałem (i miałem rację!) o tym, że remake 5 generacji jest totalnie niepotrzebny, a czwarta generacja powinna być poddana odświeżeniu już teraz. Jak widać, jednak Nintendo posłuchało fanów i dostaniemy naszą upragnioną 4 genę na Switcha. Grą nie zajmuje się GameFreak, tylko studio ILCA (I love computer art), które ma na swoim koncie wsparcie graficzne dla niektórych gier. Oczywiście GF jest głównym producentem BD/SP i to ono kieruje i daje wsparcie studiu ILCA, a nie odwrotnie.

Jak ta kooperacja wyjdzie? Nie jestem pewien, ponieważ wielokrotnie chcieliśmy by GameFreak oddało Pokemony innym studiom, które zagospodarują je znakomicie (jak w przypadku Mystery Dungeonów), natomiast to, co zaproponowano w rimejku jest bardzo fajne, ale mocno niepewne. Oczywiście, walki wyglądają świetnie, przynajmniej tak ładnie jak w Let’s GO Pikachu/Eevee, ale overworld ma jeszcze pewne niedoróbki, które mnie lekko męczą, a są to głównie projekty plastelinowych, okrutnie zdeformowanych postaci.

Mam też informację, że remake obejmie również wydaną później grę Platinum, a wskazuje na to lista NPC, których we wcześniejszym D/P nie było, a w remake już są:

Jak będzie na serio? Dowiemy się już niedługo – gra zawita najprawdopodobniej między październikiem, a listopadem 2021 roku – zgodnie z cyklem wydawniczym The Pokemon Company.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.