Rimejkować Unowę? No chyba was poje**ło. Dawać mje Sinnoh!

Coraz więcej informacji w internecie wskazuje na to, że niedługo czeka nas remake IV generacji Pokemon – gier Pokemon Diamond i Pearl. Te wydane w 2006 roku gry na Nintendo DS muszą koniecznie być w odświeżonej wersji!

Diament, Perła i Platyna były pierwszymi grami na Nintendo DS i jako pierwsze gry Pokemon wykorzystywały 2 ekrany (co działo się aż do Ultra Sun i Ultra Moon w 2017 roku). Fantastyczne gry rozpoczynające 4 generację. Coraz więcej plotek w internecie (i nacisków od fanów) wskazuje, że możemy spodziewać się za niedługi czas pierwszych informacji o ich rimejkach – nowych wydaniach na Nintendo Switch.

Diament i Perła były unikatowymi grami. Pierwszy raz mogliśmy Pokemony dotknąć! Atakowanie i wykonywanie akcji było bardzo naturalne. Nowe mechanizmy jak kopanie w podziemnych tunelach były ciekawe, ale trochę podzieliły fanów. Sama kraina była za to ciekawie skomponowana i kryła wiele tajemnic.

Toteż dziwi mnie, że niektórzy wolą by zrimejkowane były gry z serii Unovy – Pokemon White (2011)/White 2 (2012) i Black/Black 2. TYLKO PO CO?

Pokemony B/W/B2/W2 albo się kocha, albo nienawidzi. Obóz fanów jest bardzo podzielony. Ja należę do osób, które uważają Unovę za najsłabszy region z najsłabszymi grami Pokemon – jestem fanem, który nienawidzi tej serii. Nie boję się też mówić o tym – dlaczego.

Unova to region napisany i stworzony na kolanie. Designy Pokemonów są najgorsze w serii i niesamowicie powtarzalne. Oczywiście znajdziemy tam kilka perełek jak Scrafty/Scraggy, ale cała reszta to kalki starszych Pokemonów, natomiast o designie Klanka możecie znaleźć ponad 200 tysięcy memów w Google.

Unova to region z najbrzydszą grafiką, atakami, animacjami i czcionką gry. Litery M, N, V, W, U oraz H w ogóle są nierozróżnialne przez okropnie ściśniętą czcionkę w nazwach Pokemonów. Grafika jest rozpikselowana tak drastycznie, że widać jak piksele wręcz trą o ekran. Jak można było wydać tak graficznego gniota, kiedy wcześniej wydano piękne Pokemon HeartGold/SoulSilver (2010), które było ślicznie zaprojektowane z czystym designem, menusami, walkami i całymi drobnymi smaczkami?!

TAK JEST! CHCEMY WRÓCIĆ DO TEJ FANTASTYCZNEJ GRAFIKI 4K ULTRA HD DYSK TYSIĄC!!!

Natomiast sam region Unova jest tak słabo zaprojektowany, że to się nie mieści w głowie. Oprócz jednego dobrze zrobionego miasta – Castelia City, wszystkie inne miejscówki są strasznie kiepsko zaprojektowane i mało zapamiętywalne. Po prawdzie, Unova jest jednym z tych regionów w których się nic nie dzieje, kraina jest albo niesamowicie pusta, albo napakowana tyloma atrakcjami, że człowiek się gubi w natłoku atrakcji (z negatywnym tego słowa znaczeniu). Przykład? Z lasu trafiamy na pustynię, obok jest góra lodowa a pod nią największe miasto na krainie. JAK, na serio JAK ma to logicznie działać?! Czy ktoś przemyślał design krainy?

Dziwi mnie też, dlaczego Unova powinna być według niektórych prędzej odświeżoną grą Pokemon, niż Sinnoh – gra starsza? Skoro B/W są takimi fantastycznymi grami, to po co je odświeżać? Nie lepiej zostawić je takie jakie są i nigdy więcej ich nie ruszać, a najlepiej od razu skasować? (na szczęście, już są prawie skasowane, przecież C-gear już dawno nie działa XD i tylko zapycha ekran XDDD przy tym dolny ekran w D/P jest wykorzystany bardzo dobrze)

Na szczęście większość fanów Pokemon w internecie myśli tak jak ja i czeka na remake Sinnoh, który rzeczywiście (chciałbym) by nastąpił w najbliższym czasie. Powrót po tylu latach do świetnych Pokemonów, które jako pierwsze otworzyły nam dostęp do wymian po Wi-Fi z każdym na świecie (!) oraz do pięknej przepełnionej atrakcjami i podziemnym świecie krainy – jest tym, na co bardzo teraz mam chęć!

Podobne wpisy

2 thoughts on “Rimejkować Unowę? No chyba was poje**ło. Dawać mje Sinnoh!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.