Nowe karty Pokemon wyglądają jak… podróbki! Zawiodła kontrola jakości?

Na pewno zawiedzeni będą gracze, bo taka karta ani nie wyglada dobrze, ani nie ma wcale większej wartości.

Od czego by tu zacząć… Cóż, wyszedł w końcu set Pokemon Scarlet/Violet i sam otworzyłem jeden booster box, co możecie zobaczyć poniżej:

Jak widzicie dropy były całkiem spoko, ale praktycznie połowa kart świecących miała tak zwany „holo bleed”, czyli błąd w którym hologram był na całej karcie, a nie tylko na jej części. Pisałem już o tym, jak łatwo będzie podrobić karty Pokemon z nowych setów, dałem nawet przykład, a tu sami twórcy wychodzą z takimi kartami w oryginale!

I to nie tylko u mnie pojawiły się takie błędy w kartach. Na moim discordzie oraz mailowo otrzymałem wiele takich zgłoszeń!

Piszę ten artykul, dlatego, że otrzymalem już DWA (!) zapytania od rodziców, których dzieciaki wyciągnęły takie karty jak ja, z pytaniem, czy do oryginałów nie zostały domieszane podrobione karty! Właśnie tak!

Cieszy, coraz większa świadomość rodziców jeśli chodzi o oryginalność kart Pokemon, ale smuci jakość samych oryginalnych kart – to, że są krzywo przycięte – do tego już się przyzwyczailiśmy. Ale do tragicznej jakości ogólnego wykonania? Tego chyba jeszcze w takiej skali nie było.

Podobne wpisy

One thought on “Nowe karty Pokemon wyglądają jak… podróbki! Zawiodła kontrola jakości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.