W karciance Scarlet i Violet JESZCZE TRUDNIEJ będzie odróżnić podróbki od oryginału

Wszystko przez nowe zastosowane hologramy w kartach (świecenia). Będzie raj dla podrabiaczy.

Jak donosi serwis PokeBeach, pojawiły się nowe warianty holograficzne w kartach Scarlet/Violet, które trafią poza Japonię. O kartach i ogromnych zmianach pisałem już tutaj.

Teraz kolejną zmianą są nowe hologramy kart:

Nowe hologramy są… bardzo proste. Są identyczne jak hologramy japońskich zwykłych kart – hologram jest płaski i prawie lustrzany. Ramka również się świeci, co będzie dla nas nowością, bo ramki z reguły były żółte i przy zwykłych kartach holo się nie świeciły.

Moim zdaniem taki hologram łatwo będzie podrobić (niektóre podróbki mają podobny przecież), ale to jest nic, bo pokazano również hologram kart „ex” i wygląda on tak:

Hologram jest dość ładny, to znowu płaski, lustrzany styl, połączony z „falami świetlnymi”, a dodatkiem jest mnóstwo drobnych gwiazdeczek i kropeczek. ALE JEST JEDEN PROBLEM

Cała karta się świeci. Jak w podróbce.

W normalnych kartach V, EX, GX, świecił się tylko art i ramki. Nie świeciły się nazwy ataków oraz pola z opisami (jeśli karta nie była Full Artem oczywiście). W nowym secie świecą się również i te elementy, które zawsze świeciły się w podróbkach. Co oznacza, że moim zdaniem podrobić karty będzie łatwiej, a osoba, która nie zna się na nich, będzie łatwo myliła oryginalne holo karty „ex” z podróbkami.

Nigdy jeszcze nie było tak, żeby cała karta posiadała taki hologram. Mam nadzieję, że nie czeka naz zalew idealnie podrobionych kart (bo to, że będą podróbki to wiemy, bo allegro jest ich pełne…)

A wy co sądzicie o nowym hologramie? Podoba się wam? W mojej ocenie, wygląda fajnie, jestem ciekaw jakie będą Full Arty i czy zostaną z nami linie papilarne i złote karty?

Podobne wpisy

One thought on “W karciance Scarlet i Violet JESZCZE TRUDNIEJ będzie odróżnić podróbki od oryginału

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.