Premiera zestawu Scarlet & Violet w karciance już 31 marca 2023 r.! WYWALILI TĘCZOWE KARTY!!! (jupi!!!)

Co znajdziemy w zestawach? Bardzo dużo zmian o których pisałem już wcześniej! Ale nie tylko! Tęczowe najbrzydsze karty Pokemon idą w PIZDU!

Nowe karty Pokemon od wydania 9 generacji będą miały wiele zmian. O wszystkich pisałem w tym artykule, o exach i hologramach tutaj. Dużą zmianą będzie oczywiście nowa srebrna ramka. Ale co jeszcze nas czeka?

Firma Pokémon Company International ujawniła więcej szczegółów na temat rozszerzenia gry karcianej Pokémon Trading Card Game (TCG): Scarlet & Violet, które będzie dostępne na całym świecie od 31 marca 2023 r.

To jest oczywiście nie prawda. Japończycy dostaną swoje karty już zaraz za momencik w styczniu! I będą oczywiście trochę inaczej nazwane.

W nowym rozszerzeniu znajdzie się zaktualizowana wersja mechaniki rozgrywki Pokémon ex oraz Pokémony o wysokiej liczbie HP, a także potężnych atakach i umiejętnościach. W odróżnieniu od Pokémonów EX z serii Black & White i XY, z których wszystkie były podstawowymi Pokémonami Basic, Pokémony ex w serii Scarlet & Violet mogą należeć do kategorii Basic, Stage 1 lub Stage 2. Pomimo swojej siły, Pokémon ex po znokautowaniu oddaje dwie karty nagród (Prize cards).

W rozszerzeniu zostanie wprowadzony typ Tera Pokémon ex, przedstawiony na wyjątkowej, wytrawianej grafice, uwydatniającej przynależność do Typu Tera, dla którego inspiracją było zjawisko Terastal z gier wideo Pokémon Scarlet i Pokémon Violet. Do nowych kart stosują się takie same zasady, jak do Pokémonów ex, jednak w tym przypadku Pokémony nie odnoszą obrażeń w wyniku ataków, gdy są na ławce.

informacja prasowa

Cały set zawierać będzie ponad 18 kart z czego:

  • 12 podwójnych kart Pokémon ex, w tym dwa Pokémony ex typu Tera: Arcanine i Gyarados
  • 12 kart ultrarzadkich Pokémonów ex i osiem ultrarzadkich kart Wsparcia
  • 24 karty ilustrowane rzadkich Pokémonów
  • 10 specjalnych kart ilustrowanych rzadkich Pokémonów i kart Wsparcia
  • Sześć hiperrzadkich, wytrawianych złotych kart, które mogą obejmować karty Pokémonów ex, Trenerów i Energii

Jak widzicie, rzadkość kart została oznaczona na nowo. Mamy karty ultrarzadkie, ilustrowane rzadkie, specjalne ilustrowane rzadkie i hiperrzadkie. Widzieliśmy juz podwójne gwiazdki na kartach z Koraidonem i Miraidonem, jestem ciekaw jak i czy pozostałe karty będą oznaczone.

Co ciekawe – najwyraźniej w nowym secie nie będzie kart RAINBOW – czyli tęczowych. Nareszcie! To były moim zdaniem najbrzydsze karty!

A wy co sądzicie o nowym secie? Jaracie się? BO JA TAK!!!!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.