Ogromne zmiany w PokeStopach! Będą usuwane z wielu miejsc!

Jak podaje serwis PokeWreck, w ciągu najbliższych dni zajdą drastyczne zmiany w ulokowaniu, rozmieszczeniu i zarządzaniu Pokestopami w grze Pokemon GO.

W 2016 roku w Stanach Zjednoczonych złożono pozew zbiorowy przeciwko Niantic przez posiadaczy prywatnych nieruchomości i działek. 6 września zapadł wyrok, który całkowicie zmieni sposób zarządzania Pokestopami:

  • PokeStopy w obrębie 40 metrów od pojedyńczych domków jednorodzinnych zostaną usunięte
  • Powstanie strona internetowa, lub panel w którym posiadacze ziemi będą mogli usuwać PokeStopy ze swoich terenów lub terenów do nich stycznych
  • PokeStopy w parku będą „czynne” w godzinach w których będzie wstęp do tego parku.
  • Powstanie mechanizm zgłaszania godzin działania parków (te zmiany z parkami będą dotyczyły tylko tych PokeStopów, które złożyły wniosek sądowy)
  • Niantic będzie zobowiązane do odpowiedzi na usuwanie PokeStopów w przeciągu 15 dni dla przynajmniej 95% zgłoszeń. Wszystkie zgłoszenia muszą być rejestrowane i ma powstać baza usuniętych PokeStopów która bedzie przetrzymywać archiwum przynajmniej przez rok.
  • Nowe PokeStopy będa musiały przestrzegać powyższych zasad i nie będa mogły znajdować się w obrębie 40 metrów od prywatnych terenów.

Jak widać zmiany dotkną głównie PokeStopy w Stanach Zjednoczonych, ale Niantic na pewno stworzy system, który dotknie cały świat. Możemy spodziewać się drastycznych zmian już w tym miesiącu również w Polsce!

A tu możecie przeczytać wyrok sądowy: https://assets.documentcloud.org/documents/6379118/8-30-19-Pokeman-Go-Order-Approving-Settlement.pdf 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.