Jest na to prosta instrukcja składająca się z kilku kroków:

 1. Upewnij się że stoisz przy shiny denie (jeśli nie wiesz jak zdobyć shiny den zachęcam do przeczytania naszego poradnika o sprawdzaniu seed w denach.
 2. Wyłącz auto-save i zapisz grę.
 3. Połącz się z internetem.
 4. Wejdź w shiny den i kliknij “Invite Others” (upewnij się że masz dodane osoby którym chcesz hostować raid).
 5. Powiadom innych że raid już jest do dołączenia (niepotrzebne na streamie). Jeśli hostujesz raid z kodem, powiedz innym jaki jest kod. Natomiast jeśli hostujesz u vulpiego na streamie i masz inny kod niż 2580, napisz na czacie (lub podajesz kod vulpiemu jeśli hostujesz raidy za karnet).
 6. Poczekaj aż w twoim lobby będą 4 osoby lub więcej niż jedna. Jak nikogo nie ma, to mniej więcej gdy zostanie 2:00 – 1:30 do automatycznego rozpoczęcia przejdź do następnego kroku.
 7. Rozpocznij raid.
 8. Jeśli chcesz hostować jak największą ilość rajdów to polecam wyjść po pierwszej turze. Jednak jeśli raid jest trudny i jest np. jedna osoba to najlepiej wyjść po zbiciu raida.
  1. edit: jest też jeszcze szybsza metoda! Włącz tryb samolotowy kiedy zobaczysz siebie w krótkiej scence na początku raida. Następnie pojawi się wiadomość błędu i rozłączy cię z internetu. Pojawisz się przed denem i jedyne co musisz to powtarzać wtedy kroki 3-8.1 bez kroku 8 ^^.
 9. Gdy już nacisnąłeś/aś przycisk 🏠home, wyjdź z gry i włącz grę.
 10. Powtarzaj kroki 3-9 ^^.

FAQ:

Pytanie: Dlaczego nikt nie dołącza do mojego raida?
Odpowiedź: Może nie połączyłeś/aś się z internetem lub nikt z twoich znajomych nie jest aktywny albo nawet ich nie dodałeś/aś. Możliwe też że podałeś/aś zły kod lub wpisałeś/aś nie ten który napisałeś/aś.

Pytanie: Czy poradnik zadziała na normalnym denie?
Odpowiedź: Tak! Nie ma różnicy z działaniem raidów zwykłych lub shiny. Jedyne różnice są takie że zwykłe raidy nie są w karnecie u vulpiego na streamie.

Pytanie: Gdy już rozpocząłem/ęłam raid a ten stanął w miejscu i rozłączyło mnie i innych z sieci. Co się stało?
Odpowiedź: Najwyraźniej miałeś/aś zamrożony raid przez słaby internet. Czasami może się zdarzyć. Jeśli ten błąd nastąpi ponownie przybliż się do routera lub poproś innych o to.

Pytanie: Złapałem/am pokemona z mojego raida a on gdzieś zniknął. Co się z nim stało?
Odpowiedź: Nie możesz złapać pokemona ze swojego dena jeśli nie planowałeś/aś go skończyć! Jeśli nie wyłączyłeś/aś auto-save to twój den niestety jest stracony, a jak gry nie zapisało po złapaniu to powinieneś/aś go dalej mieć.

Poradnik napisała Natixi

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.