Za nami OFICJALNE mistrzostwa Pokemon W POLSCE (W Warszawie)

Pierwszy raz organizowane odgórnie, a nie od fanów dla fanów!

Regionalne Mistrzostwa Pokemon pierwszy raz w Polsce. Odbyły się w Warszawie w dniach od 12 do 13 listopada!

Logo

Description automatically generated

Pokémon Company International z przyjemnością informuje, że Regionalne Mistrzostwa Pokémon w Trading Card Game (TCG) i Pokémon GO odbyły się w Polsce po raz pierwszy w historii. Wydarzenie miało miejsce weekend 12 – 13 listopada w hali EXPO XXI w Warszawie  gromadząc prawie 1000 graczy i 150 widzów z całego świata, którzy rywalizowali w dwóch głównych konkursach dla Pokémon Trading Card Game i Pokémon GO.

informacja prasowa

I jak widzicie – to nie jest OTP (Ogólnopolski Turniej Pokemon), który organizowali fani dla fanów, a czasami przy wsparciu jakiegoś sklepu, czy dystrybutora – tylko oficjalne wydarzenie, które widniało na Pokemonowej mapie świata! Co ja mówiłem na temat większej ilości Pokemonów w Polsce? 🙂

895 graczy w 3 kategoriach wiekowych (juniorzy, seniorzy i mistrzowie) rywalizowało ze sobą swoimi 60-kartowymi taliami podczas pierwszego dnia w formacie „systemie szwajcarskim” w Pokémon Trading Card Game. Drugi dzień przyniósł formułę pojedynczej eliminacji o mistrzostwo oraz ​​nagrody pieniężne w postaci stypendium lub nagrody pieniężnej oraz wypłaty Punktów Mistrzostw. Główne nagrody w swoich kategoriach zdobyli zawodnicy z Włoch, Danii i Hiszpanii:

TCG Juniors 1 miejsce: Alberto Zamuner – Włochy

TCG Seniors 1. miejsce: Rasmus Wagner – Dania

TCG Masters 1. miejsce: Pedro Eugenio Torres – Hiszpania

Z kolei Regionalne Mistrzostwa Pokémon GO odbywające się w tym samym miejscu i czasie zgromadziły 83 graczy, którzy walczyli również o nagrody pieniężne w postaci stypendium lub nagrody pieniężnej. Do wygrania były także bezpośrednie zaproszenia na Mistrzostwa Świata Pokémon 2023, które odbędą się w przyszłym roku w Jokohamie w Japonii. Po 2 dniach intensywnych walk Miłosz „koksiak2400” Misiołek z Polski zdobył tytuł Regionalnego Mistrza Pokémon GO i zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Świata 2023.

Gracze na obu imprezach mieli również szansę wygrać medale, unikalne plansze do gry, boostery z kartami Pokémon TCG i nie tylko.

Moje ogromne gratulacje dla wszystkich na podium, a szczególne dla Miłosza – koksiak2400 jesteś kox!!!!

dziwni ci polacy…

PS. Dominik też jechał do Warszawy:

REGIONALSY WARSZAWA!!! – YouTube

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.