Pokemon Legends: Arceus – tej gry nikt się nie spodziewał! Czy to Pokemonowa Zelda?!

Na wczorajszym Pokemon Presents zostaliśmy zaskoczeni jeszcze jedną grą. Taką z prawdziwym otwartym światem i z grafiką jaka się ludziom nie śniła (sic!) ZELDA POKEMONÓW

Pokemon Legends: Arceus to nowy typ gier Pokemon

Z czymś takim się jeszcze nie spotkaliśmy. Zapowiedziane wczoraj remake gier Pokemon Diamond i Pearl to mała popierdółka w stosunku do tego, co pokazano nam jeszcze – grę Pokemon z całkowicie otwartym światem i nowymi mechanikami!

Fabularnie gra się dzieje w regionie Sinnoh (4 generacja), ale dzieje się w dość dalekiej przeszłości. Nasi bohaterowie wyglądają co prawda bardzo podobnie jak postać z gier Diamond i Pearl, ale mają stylówę nawiązującą do starej Japonii. Naszym zadaniem jest stworzenie pierwszego Pokedexu Sinnoh! Będziemy odkrywali i łapali Pokemony, którymi będzie można walczyć. Moim zdaniem nie będzie to pełnoprawna gra walki jak w każdych standardowych Pokemonach, ale gra przypominająca mocno The Legend of Zelda: Breath of the Wild, w której będziemy mogli przemierzać otwartą krainę i samemu kreować sobie zadania i ich kolejność! Świetna sprawa!

W grze nie będzie opcji multiplayer, czyli nie pogramy sobie ze znajomymi.

To oznacza, że gra idzie zupełnie innym nurtem, niż standardowe Pokemony. To będzie tytuł zupełnie inny, z inną mechaniką, zadaniami i ogólnie – podejściem do Pokemonów. Na ten moment wiemy bardzo mało, ale już teraz nie brakuje pozytywnych opinii o grze. Wygląda na prawdę bardzo dobrze (a ma być wydana na 4-letniego już Switcha) i przypomina mocno najnowszą Zeldę. Jest też trochę tajemnicza i zupełnie inna niż to co mieliśmy dotychczas.

Oficjalna strona Pokemon pokazuje też nasze startery i jestem strasznie zaintrygowany, ponieważ czekają na nas: Rowlet (7 generacja), Cyndaquil (2 generacja) i Oshawott (5 generacja)… ani jeden nie jest z Sinnoh. A w ogóle, skąd one się w Sinnoh wzięły?!

To wszystko sprawia, że zapowiedziane rimejki 4 generacji bledną przy tym co zaprezentował Pokemon Legends: Arceus. Ale niestety trochę na niego poczekamy. Gra ma wyjść dopiero na początku 2022 roku! Więc nie ma co ukrywać, czeka nas 12-14 miesięcy ślinienia się do tego, co przygotuje nam GameFreak!

https://www.youtube.com/watch?v=YUW1ZWAq09M&feature=emb_title

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.