Master Ball – Najlepszy Poké Ball o najwyższym poziomie wydajności.

Dzięki niemu bez problemu złapiesz każdego dzikiego Pokémona. Najczęściej jest marnowany na legendę, co jest błędem. Następna mniejsza grupka używa je na shiny g-maxy, ponieważ mają bardzo mały catch rate i w większości to na to się powinno używać. Jeszcze mniejsza liczba osób nie używa ich wcale, tylko zachowuję w plecaku lub wymienia się nimi dla tych co łapią g-maxy. Możemy też już uznać, że Master Balle to częsta waluta shiny wymian.

Jak w każdej grze, zawsze jest jeden darmowy masterball za przejście fabuły:

Pokonaj fabułę

Pierwszym i najbardziej niezawodnym sposobem na zdobycie Master Balla w Pokemon Sword lub Pokemon Shield jest pokonanie gry. Po pokonaniu Leona i po napisach końcowych, wróć do domu i spotkaj się z profesorką Magnolią. W tym momencie Profesorka przekaże ci jeden Master Ball.

Ale przecież kto by chciał przechodzić grę sto razy? To zajmie około 500 godzin przy najszybszym speedrunie! Dlatego jest jeszcze jeden sposób na nieskończone ilości masterballi:

Loto-ID

Loto-ID działa trochę jak loteria na którą nie musimy płacić, jednak możemy podjąć tylko jedną próbę na dzień. Wprowadzony w Pokémon Gold i Silver, Loto-ID to darmowa funkcja loterii w większości gier Pokémon. Chociaż zmieniło się nieco przez pokolenia, Sword and Shield niewiele go zmieniły. Raz dziennie możesz wziąć udział za darmo. Gra wygeneruje ciąg liczb, a następnie dopasuje te liczby do ID (numerów indetyfikacyjnych) wszystkich twoich Pokémonów. Jeśli choć jedna cyfra odpowiada jednemu z twoich Pokémonów, wygrywasz nagrodę; im więcej pasujących cyfr, tym lepsza nagroda. Prawie zawsze wygrasz coś, więc zdecydowanie warto grać.

Ilość Nagroda Szansa
Jeden numer Moomoo Milk 1/10
Dwa numery PP Up 1/100
Trzy numery PP Max 1/1000
Cztery numery Rare Candy 1/10000
Pięć numerów Master Ball 1/100000

Zdobycie Master Balla przy takich szansach przy codziennych próbach loto-id zajęłoby 274 lata. Całe szczęście te szanse można obniżyć poprzez wymiany!

Ponieważ każdy twój pokemon ma jedno te same unikatowe id, jeśli ty go złapałeś. Każde inne id daje większą szansę na lepsze nagrody. Więc bez wymiany szansa na master ball wynosi 1/100000, ale jeśli będziemy mieli 10 pokemonów z innym id, nasza szansa wynosi 1/10000 na master balla i gwarantowaną pierwszą nagrodę. Natomiast jeśli będziemy mieli cały box pokemonów z innym id, nasza szansa na masterballa wzrasta do 1/3333! To już większa szansa niż szansa na dzikiego shiny. 2 całe boxy to będzie już szansa 1/1666 czyli już większa szansa niż na dzikie shiny z shiny charmem. 4 całe boxy to już szansa 1/833! Cały rząd czyli 8 boxów z innym id daje nam już szansę 1/416, czyli już większa szansa niż na shiny z masudą! Całe 2 rzędy dają nam aż szansę 1/208! Całe 959 pokemonów, czyli całe dostępne miejsce poza twoim własnym id daje najwyższą szansę 1/104 na dopasowanie pięciu numerów. Skracamy wtedy 274 lata do 3 miesięcy i 12-13 dni!

Outstanding Move. Tutaj cała tabela:

Inne ID Szansa
0 1/100000
10 1/10000
Box 1/3333
2 Boxy 1/1666
4 Boxy 1/833
Rząd 1/416
2 Rzędy 1/208
Plecak 1/104


Pytanie skąd weźmiemy aż 960 pokemonów? Najlepiej albo kluć jaja albo złapać w wild area, a potem dać na suprise trade.

Proces ten możemy jeszcze bardziej skrócić z 1 dnia czekania do 2 minut. Co daje nam 208 prób lub 3 godziny i 28 minut na gwarantowanego master balla. Trik polega na zmianie daty:

  1. Wchodzimy do dena z raidem i klikamy Invite Others
  2. Klikamy przycisk Home i zmieniamy datę o jeden dzień
  3. Wracamy do Pokemon Sword/Shield i wychodzimy z dena
  4. Robimy Loto-ID

Przy tym tricku nie możemy być połączeni z internetem. Jeśli jednak wszystko zrobimy dobrze i będziemy powtarzać to w końcu dostaniesz Master Balla!

Skróciliśmy 274 lata do 3 godzin!

Poradnik napisała:

Natixi

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.