Jak szybko zarobić pieniądze w Pokemon Sword i Pokemon Shield?

Na zarabianie jenów w Pokémon Sword and Shield istnieją trzy sposoby:

Pierwszy sposób na jeny Pokémon Sword/Shield jest zaskakująco prosty.

Najlepiej działa najlepiej po zostaniu championem regionu Galar, lecz w przeciwieństwie do drugiego można również go używać przed ukończeniem fabuły. Pieniądze zarabiamy na wymianie wattów na luxury balle, które sprzedajemy u dowolnego sprzedawcy w Pokémon Center za sporą sumkę. Sposób ten jest jednak czasochłonny lub wymaga zmieniania daty, więc jeśli nie chcesz oszukiwać to szybko się nim nie wzbogacisz. Jeśli ci to jednak nie przeszkadza to już tłumaczę jak go wykonać:

 1. Objeżdżamy całe Wild Area i zbieramy watty ze wszystkich denów (jeśli chcemy przyspieszyć ten proces to możemy zbierać tylko z denów, z których wychodzi promień ale wtedy dochód będzie nieco niższy).
 2. Za pomocą przycisku home wracamy do menu ale NIE ZAMYKAMY naszej wersji gry pokémon.
 3. Otwieramy opcje i szukamy po lewo zakładki System.
 4. W owej zakładce szukamy Date and Time.
 5. Przestawiamy datę o jeden dzień do przodu (jeśli nie ma zakladki to musimy odznaczyć opcję Automatic Date and Time nieco wyżej).
 6. Znów klikamy przycisk home i wracamy do gry.
 7. Znowu objeżdżamy całe Wild Area i zbieramy watty.
 8. Powtarzamy kroki 2-7 aż do uzyskania satysfakcjonującej nas liczby wattów.
 9. Po uzyskaniu zadowalającej liczby wattów jeździmy po Wild Area i szukamy Watt Tradera, który sprzedaje luxury balle.
 10. Kupujemy maxymalną ilość owych balli (często nie bedziemy w stanie kupić więcej niż 900 więc nie ma czym się martwić).
 11. Lecimy sprzedać je do Pokémon Centrum.
 12. Jeśli wciąż mamy watty to wracamy do tradera i znów kupujemy balle.
 13. Gratulacje! Zostałeś właśnie milionerem w Pokémon Sword/Shield!

Sposób drugi dla osób nie chcących używać zmiany daty (wymaga zostania championem Galaru):

 1. Idziemy po meowtha z g-maxem (trade za galarańskiego meowtha na stadionie w Turffield) z ruchem Pay Day i wbijamy go na poziom przynajmniej 84, dajemy mu przedmiot Amulet Coin (leży za tabliczką wskazująca drogę do Galar Mine #2) /Luck Increase (można kupić u NPC). Potrzebujemy również dowolnego poka będącego w stanie samotnie rozbić całą drużynę adwersarza (ewentualnie całego teamu ale musi być w nim nasz g-max meowth).

Uwga! Meowth z G-Maxem był Pokemonem eventowym, którego mozna było zdobyć tylko przez pierwsze 2 miesiące od momentu wydania gry na świecie. W tym momencie, nie można go zdobyć w wymieniony wyżej sposób!

tu można zdobyć Meowth!

 1. Ponownie idziemy na mistrzostwa (stadion Wyndon; Champion Cup) i g-maxujemy meowtha (i TYLKO MEOWTHA), używamy jego ruchu G-Max Gold Rush.
 2. Po skończeniu się g-maxa (3 tury) zmieniamy poka na innego, takiego który sam zbije resztę pokémonów przeciwnika. W następnych walkach czynność powtarzamy.
 3. Po zakończeniu drabinki podliczamy zarobione jeny.
 4. Jeśli potrzebujesz więcej kasy, powtórz czynności z punktów 2-4.
 5. Gratulacje! Właśnie zostałeś milionerem w Pokémon Sword and Shield!

Sposób trzeci to ogólny sposób „na zbieracza”.

Sprzedajemy przedmioty takie jak bald/big/tiny mushroom, nugget, pearl, comet shard, stardust etc. uzyskiwane z raidów oraz znajdowane w Wild Area. Część osób sprzedaje również nadmiarowe TR’y z raidów, lecz tego sposobu nie polecam ze względu że większość TR’ów może się kiedyś przydać do robienia drużyny. Przedmioty te można również uzyskać od digging duo z kopania, lecz tego również nie polecam gdyż tam zarobek to loteria, więc o ile nie szukasz bottle capów to lepiej zainwestować w sposób pierwszy.

Podliczenie przychodów i wytłumaczenie działania poszczególnych sposobów:

Sposób 1: W ciągu godziny zarabiamy ok. 100k wattów (po zostaniu championem) lub ok. 20/30k wattów jeśli nim jeszcze nie zostaliśmy. Jeden ball kosztuje 100 wattów więc daje nam to 2000 balli po 1500 jenów za sztukę. W sumie wychodzi nam 1.5mln jenów (po pokonaniu championa) lub 450k bez jego pokonania. Różnica ta wynika z tego, iż przed zostaniem championem Galaru dostajemy z pustych denów tylko 50 wattów (200 jako champion) i 500 z denów z promieniem (2000 jako champion)

Sposób 2: Z jednej walki możemy uzyskać do 99999 jenów (maxymalna ilość z jednej walki). Użycie jednego G-max Gold Rusha mnoży nam zysk z walki x100, więc użycie trzech G-max Gold Rushy pomnaża nam naszą nagrodę x300 a amulet coin dubluje ją, więc daje nam to mnożnik x600 dla nagrody za walkę. Odbywamy 3 walki, każda max po 99k. W zależność od prędkości z jaką będziemy walczyć zarobimy różne sumy. Ja w godzinę tym sposobem zarabiam średnio 2 699 973 jenów przy 9 pokonaniach Champion Cupa (jedno pokonanie daje 299 997 jenów).

Sposób trzeci: Ciężko jest obliczyć zysk z tego sposobu, gdyż jest on raczej gatunkiem zarobku nieaktywnego. Mam tu na myśli, że możemy zarobić bez konieczności poświęcenia czasu na czynności związane z farmieniem jenów, aczkolwiek i sam zarobek nie jest zbyt duży (ok. 1/2 mln tygodniowo przy codziennym graniu przez przynajmniej godzinę) dlatego sposób ten nadaje się idealnie do uzupełnienia pozostałych dwóch kiedy na przykład nie mamy ochoty walczyć lub jeździć po Wild Area.

Powodzenia!

Poradnik napisał AnGeL

Napisz do niego na adres: sz************@gm***.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.