W końcu rozumiem – Pokemon Legends: Arceus będzie niezwykle intrygującą grą!

Myślę, że warto dać szansę temu, co tworzy GameFreak. Już tłumaczę dlaczego.

Na początku nie byłem prawie w ogóle przekonany do Pokemon Legends: Arceus. Grafika wyglądała bardzo słabo, sama idea była też kiepsko wytłumaczona. Marzyliśmy oczywiście o Pokemonach wyglądających i działających minimum jak Zelda BOtW, ale ten koncept mnie nie przekonał.

Dzisiaj jest inaczej. GameFreak w końcu podzielił się większą ilością informacji o Arceusie, który wyjdzie pod koniec stycznia 2022:

To będą zupełnie inne Pokemony

Arceus zrywa z tradycją starych Pokemonów, wprowadzając całkowity i 100% świat 3D. Akcja dzieje się w Sinnoh, ale „setki lat temu”, kiedy ten region nazywał się Hisui. W samym centrum góruje Mt. Coronet i to wokół niej będzie toczyć się akcja regionu podzielonego na strefy.

Są to więc pierwsze Pokemony z pełnoprawnym obrotem kamery, pierwsze, które dzieją się w przeszłości w krainie, która w przyszłości wygląda zupełnie inaczej.

Nasz bohater pierwszy raz w serii może sam zemdleć, będzie więc trzeba uciekać i chronić się przed zagrożeniami, a tymi będą oczywiście Pokemony. Przedstawiono nam dodatkowego Hisuańskiego Growlithe (który mi się osobiście nie podoba – na szczęście w przyszłości wyginie i go nie będzie), a także ewolucje Stantlera, Braviary oraz Basculina.

Niezwykle podoba mi się też to, że poprawiono animacje Pokemonów i ich naturalne środowisko wygląda po prostu dużo lepiej… naturalniej. Zapowiedziano, że Pokemony będą różnie zachowywać się w różnych sytuacjach – nie mogę się doczekać, żeby to sprawdzić!

Fabuła będzie się toczyć wokół początków Team Galactic… do których będziemy należeć. Można więc powiedzieć, że są to pierwsze Pokemony w których nasz bohater jest tym złym (hehe) i mi się to niesamowicie Podoba. Jestem niezwykle zaintrygowany w jaki sposób pociągną fabułę, czy rzeczywiście Galaktyczny team był kiedyś zły, czy dobry? Jak i dlaczego zmieniły się ich cele?

W samej grze spędzimy też dużo czasu na walczeniu i łapaniu Pokemonów – naszym zadaniem będzie skompletowanie pierwszego na świecie Pokedexa. Już wiemy, że nie wszystkie Pokemony z serii pojawią się w Arceusie.

Pojawi się też po raz pierwszy w Pokemonach CRAFTING! I to z prawdziwego zdarzenia! Co prawda jego zaczątki były już w Swordzie/Shieldzie, ale teraz będzie pełnoprawny i porządny!

Jestem niezwykle zainteresowany nowym Legends: Arceus. Nowy trailer pokazał dużo więcej – cel – po co powstała ta gra i jak będzie wyglądał trzon rozgrywki. Nie mogę się doczekać, by w nią zagrać!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.