Felieton: Nowa generacja i wycieki na temat Let’s GO! Pikachu

Kolejne wielkie targi na temat gier są idealnym czasem, by fani odkryli swoje ambicje i wymyślali najrozmaitsze „wycieki” na temat nowych gier które mają (lub nie) dopiero powstać. Nie inaczej stało się z franczyzą Pokemon, którą dopadły (najprawdopodobniej) ściemnione informacje na temat przyszłych (ewentualnych) wydań.

Ten tekst jest pisany w maju, na miesiąc przed E3, w czasie, gdzie wiele informacji jest jeszcze niepotwierdzony, a większość – niewiadomych. Nie wiemy formalnie czy wychodzą w ogóle jakieś nowe gry Pokemon na konsolę Nintendo Switch, nie wiemy, czy będą to główne Pokemony (seria core), czy „spin-offy”. Nie wiemy, czy tytuły „Let’s GO Pikachu” i „Let’s GO Eevee” to nie jest jakaś ściema. Nic nie wiemy.

Ale nie wiedzą tego też inni w internecie, co nie znaczy, że nie mogą sobie wymyślać sztucznych informacji, które mogą podbić ich ego i na chwilę pobyć w centrum uwagi.

Nie będę tu oczywiście przedstawiał i analizował tych wszystkich wypadkowych. Napiszę zamiast tego moje spojrzenie na nową generację i postaram się uargumentować – dlaczego akurat ja tak to widzę. I nie będzie to zrobione na podstawie tego czego sobie życzę, ale tego jaki cykl wydawniczy ma Game Freak i w jaki sposób wydaje swoją serię Pokemon.

Generacja 8. czy tego chcemy czy nie, będzie na pewno na konsolę Nintendo Switch. Nie wierzę, że do tego czasu zostanie wydany następca 3DSa, lub że Pokemony wyjdą jeszcze raz na samego 3DSa. Przy określaniu potencjalnej daty wydania Pokemonów warto wziąć pod uwagę wiele zmiennych. Sam 3DS jako jedyna konsola obsłużył aż 2 generacje Pokemonów. Każda wcześniejsza przenośna konsola prócz DSa (który też obsłużył 2 generacje) obsługuje jedną generację. Mówię tu oczywiście o wydawaniu nowych gier na daną konsolę, a nie to, że na przykład na 3DSie zagram w HG/SS!

Inną kwestią są terminy wydawnicze. Po pierwsze: nowa gra Pokemon wychodzi z reguły minimum 2 lata po wydaniu nowej platformy, taki cykl wydawniczy był od ponad 10 lat i nie wierzę, że zmieni się na Switchu. To oznacza, że na nową grę poczekamy przynajmniej do 2020 roku. Po drugie: nie będzie to remake, bo nigdy jeszcze nie zdarzyło się tak, że na nowej konsoli zabawę w Pokemony zaczynaliśmy od rimejków. Po trzecie: Nie wyjdzie na pewno w tym roku, ponieważ już od 2-3 miesięcy mielibyśmy oficjalne informacje jak to było w przypadku Sun/Moon i US/UM, które wychodziły na listopadzie. Po czwarte: Switch nie potrzebuje jeszcze Pokemonów! Dość niedawno graliśmy w oficjalne US/UM, mamy różne spinoffy, na komórki, 3DSa i Switcha. Sam Switch ma pokaźną bibliotekę fantastycznych gier i moim zdaniem Nintendo wydając Pokemony zużyłoby już całą magię z „nowości” i „wyczekiwanych marek” na Switcha. Franczyza Nintendo świetnie się trzyma na ich nowej konsoli, podtrzymując sprzedaż do ogromnych sum. Nie ma sensu teraz dorzucać jeszcze nowych Poków. Lepiej poczekać, aż ludzie troszkę się Switchem znudzą i sprzedaż zacznie spadać, wtedy najlepiej uderzyć z nowym, odświeżonym wydaniem konsoli razem z nową grą Pokemon!

Inną kwestią jest „co bym chciał widzieć w nowych grach Pokemon”.

Nie jestem programistą, twórcą gier, muzykiem i testerem. Nie jestem też więc dobrą osobą, która może powiedzieć, jak powinna wyglądać idealna gra Pokemon. Ale mogę sobie pomarzyć i powiedzieć innym, jak by wyglądała moja idealna gra Pokemon. A nóż będzie to własnie ta sławna i enigmatyczna gra ósmej generacji?

Moja idealna gra Pokemon była by powrotem do ślicznej i magicznej epoki graficznej 2D w stylu Heart Gold i Soul Silver. Nie było by żadnego 3D, żadnych trójwymiarowych modeli Pokemonów. Nie byłoby żadnej śmiesznej proponowanej przez fanów integracji z gównem jakim jest Pokemon GO (bo nie jest to nawet gra), ani żadnych Pokebanków, bo wszystkie poki i usługi mieściłyby się w grze.

Byłyby nowe Pokemony, ale byłyby to zwykłe poksy i ich ewolucje, nie żadne Megasy, Alolańskie formy, Z ruchy czy inne gówna. Zwykłe poki jak w pierwszych generacjach. No i oczywiście byłaby nowa ewolucja Eevee i byłaby to ewolucja Kamienna, bo tak.

W nowej grze nie można by było zdobyć Pikachu, ani Mewtwo, ale byłby cały National Pokedex i możliwość zgrywania Pokemonów ze starych gier.

W ogóle to byłaby ulepszona gra Heart Gold/Soul Silver, z pominięciem wszystkich gówien, które wymyślili w Sun/Moon i US/UM.

Zgadzacie się ze mną?

 

Za pomoc w przygotowaniu artykułu, dziękuję użytkownikom serwera Discord serwisu Pokemon Valhalla

https://www.youtube.com/watch?v=uEaZPu5o7Lc&feature=youtu.be&t=113

 

Leaki które wyciekły:

Good day everyone.

So after everything that’s been happening I’ve decided to come forward with leaks that are indeed credible.

First of all, most of the other leaks that are appearing everywhere are fake.

I’m potentially risking my job, but I had plans to leave Nintendo in a few months either way.

Here’s what I have
The games are called Let’s Go! Pikachu and Eevee.
Nintendo want to expand the Pokémon brand by giving Pikachu a partner ambassador and therefore giving Pokémon a new face.
Hence why the spotlight has been all over Eevee these past few months.

The new games still have some things left to be done.
But so far here’s what I have:

•The games will take place in Kanto and ???
•I’m not sure about the 100 years in the future rumor because Red and Blue do appear in the games but they’re significantly older.
•This is generation 8. Nintendo are taking a new look forward with Pokémon on switch.
•The Kanto in this game is much, much different from Kanto in the past games. There was a tragedy that resulted in Kanto bring broken off into different, smaller islands.
•But a new, huge island formed in the middle of the region. This island is bigger than any of Alola’s. So big that it’s considered its own region.
•Yes it’s true. Some of the Italian leakers rumours were true, Kanto is the smaller islands that surround the bigger region which is the main metropolis.
•Pokemon is taking an entirely different route with these games. Surprising everyone with a brand new formula they have brought forward with the switch
.
•There will be new Pokémon. A lot of them evolutions and pre-evo’s.
•No word on „Gorochu” but Eevee is getting a new evolution which will be in the new movie.
•The battle mechanics are relatively the same. The rumors of Go’s integration in the games are overstated.
Pokémon are in the overworld.
Catching Pokémon is made to be a bit harder. Resulting in Pokeballs etc being cheaper in the Mart.

You can transfer Pokémon from Go to these games.

•There is only one Snake legendary. It is part Poison.
It is a major factor in the Kanto disaster.
•I wasn’t shown or told about the other legendary. It appears in the Eevee version.
•Pokemon follow you again! Game Freak finally understood how important it was for fans to have Pokémon following us again.
•The starters are indeed the original 3 from Kanto. With a gifted Pikachu or Eevee given to you depending on the version
•A lot of ideas in this game came from ideas from fans.
•The „evil team” in this game are very much different from the rest. They’re very passionate and driven for their goals. I don’t know their names or what their actual goal is.
•Their theme is Silver
•Version differences are quite major in this game. Going beyond Black and White even.
•Plus and Minus were original ideas for the games. Hence where the smaller islands and bigger metropolis ideas came from.
•There is no such thing as an „Ultra Shiny”
•Story wise, it is amazing from what I’ve heard and seen. This is one of the most emotional Pokémon games. With a story that will make you tear up.
There is a deeper meaning to the Evil teams goals in this game.
•The music is next level entirely.
•A whole host of other characters make appearances in these games. They are of course much older now.
•The lapras leak was an early screenshot from around last September, October. The graphics are a step up from that. Nothing like Ultra Sun etc.
There is a dynamic camera.
•Also bare in mind that the screenshot was from the handheld switch, the games look even more incredible on the television.

Gyms are back. 4 from the Kanto islands and 4 from the new Region.
•Johto still exists with a few changes here and there. You can visit there but there are no gyms any more. This is because Johto is taking a different route with trainers finding themselves and bonding with their Pokémon. Think trials but better
•The other regions are hinted at a lot but you CANNOT go to them.
•Everyone who feels like the new games are going to be tragedies and failures just need to be patient. I’ve been a Pokémon fan all my life and these games are going to be the best. Nintendo have out done themselves completely with these games and it will amaze you just how epic they will be.
•I have no idea when the announcement will be but all I can say is, get yourself a Switch.
•Diamond and Pearl remakes are in the works. They are the follow up games but don’t expect them anytime soon. 2020 at the earliest. That is all there is for those games. Thanks for taking the time out to listen. You will see I’m right once these games release at the back end of this year. Goodbye and take care!

Podobne wpisy

One thought on “Felieton: Nowa generacja i wycieki na temat Let’s GO! Pikachu

  1. O matko… V dalej pokemony obrabia… Poważnie? Przecież te gry to nędzne kalki są. Z Ketchuma zrobili wiecznego pięciolatka na ekranie, a Sugimori stracił wyobraźnie dawno temu. Nie wierzę w sentymenty, więc nie rozumiem przywiązania. Karty? No, to mogę zrozumieć. Kolekcjonerstwo zawsze trzymało się mocno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.