Gracze zawiedzeni tym jak działają Mega Ewolucje w Pokemon GO

Oraz tym, jak bardzo trzeba się namęczyć, żeby w ogóle otrzymać megasa.

Kiedy wychodziły Mega Pokemony w Pokemon GO, zastanawialiśmy się jak będzie to wprowadzone. Kiedy już wiemy jak działają megasy – wiemy też jak bardzo trzeba się namęczyć, by otrzymać ulepszenie Pokemona tylko na kilkanaście minut. Gracze nazywają taką formę Pay 2 Win i masakrują sposób w jaki działają Mega Pokemony w Pokemon GO.

Największą burzę wykazują gracze na kanale Silph Road, którzy najbardziej precyzyjnie podchodzą do wyliczeń i mechaniki działań Pokemon GO. Ich opinie są podparte wieloma faktami i mało nacechowane „hejtem”, dlatego są tak bardzo cenieni wśród społeczności graczy Pokemon GO.

Silph Road nie zostawia suchej nitki na megasach.

Większość graczy stwierdziła, że Mega Ewolucje dają strasznie mało jak na czas i siły które trzeba spędzić by je uzyskać (a często też i pieniądze). Oprócz tego, że należy wykonać od 4 do 7 rajdów na danego konkretnego Pokemona, to jeszcze sama ewolucja jest bardzo krótkotrwała i tymczasowa. Gracze nie widzą sensu tracenia czasu na tak krótki bonus.

Jeden z graczy świetnie to punktuje wyliczając również koszty zakupu raid passów, które są potrzebne do Mega Ewolucji. Inni zwracają uwagę w komentarzach, że często nawet w ciągu jednego dnia nie znajdzie się tyle rajdów na danego Pokemona, a gracze mieszkający na wsiach mogą praktycznie tylko pomarzyć o zdobyciu swojego Mega Pokemona.

Wątek Pay 2 Win przejawia się we wpisach innych osób, które celnie punktują problemy z Megasami:

Co więcej – gracze bardzo boją się wprowadzenia Mega Pokemonów w PVP – czyli walkach między graczami. Mechanika ich zdobywania a także ograniczony czas na walki, będą problematyczne, ale sedno problemu jest gdzieś indziej. Otóż Mega Pokemony są strasznie niezbalansowane, a walka gracza bez megasów z graczem z megasami będzie zawsze korzystniejsza dla tego, który dopakował swoje Pokemony. Będzie to mocno niesprawiedliwe dla graczy, którzy ze względu na to gdzie mieszkają i jaką ilość Gymów mają wokół siebie – nie będą mogli przygotować się do walk PVP z megasami…

Czy Niantic wysłucha graczy i zmieni sposób działania Mega Ewolucji lub uprości formę ich zdobywania i ulepszania? Szczerz to wątpię, chociaż często zdarzały się opcje, gdy dana mechanika była kilkukrotnie poprawiana, jak chociażby Gymy, prezenty, czy rajdy. Być może i Megasy w Pokemon Go będą ulepszone, jeśli nie – będą tylko słabą ciekawostką dla nielicznych graczy…

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.