Premiera 94. dodatku karcianki Pokemon – Silver Tempest od dzisiaj w sklepach

Formalnie premiera była miesiąc temu, ale nie do końca w Polsce 😉

Rozszerzenie gry karcianej Pokémon Trading Card Game: Sword & Shield—Silver Tempest z nowym Pokémonem Radiant już dziś ma swoją premierę

Co prawda Silver Tempest miał swoją światową premierę 11 listopada 2022 roku. (i mniej więcej od tego czasu można ją było znaleźć w Empikach i niektórych sklepach w Polsce), to dzisiaj premiera jest „polska”.

Firma Pokémon Company International wydała najnowsze rozszerzenie do najlepiej sprzedającej się gry karcianej Pokémon Trading Card Game, Sword & Shield — Silver Tempest, dostępnej od dzisiaj u uczestniczących w programie sprzedawców detalicznych na całym świecie.

Ja jestem strasznie ciekawy, kim są „uczestniczący w programie sprzedawcy”, bo są dość mocno spóźnieni w światowej premierze karcianki (no chyba, że nadal brakuje kart Pokemon bo nie dodrukowali)

Sword & Shield—Silver Tempest  pojawiają się trzy nowe Pokémony Radiant, w tym Radiant Jirachi i Radiant Alakazam — Pokémony Shiny z potężnymi zdolnościami lub atakami, przedstawione za pomocą wytrawnej grafiki. W rozszerzeniu będzie też więcej Pokémonów VSTAR, w tym Lugia VSTAR, Regidrago VSTAR i Alolan Vulpix VSTAR — pierwszy Pokémon VSTAR w Pokémon TCG, który nie w pełni ewoluuje.


Rozszerzenie zawiera również 15 kart Pokémon V, 18 kart full-art Pokémon V, jedną kartę Pokémon VMAX, sześć kart Pokémon VSTAR oraz Galerię Trenerów składającą się z 30 kart z ilustracjami przedstawiającymi popularnych Trenerów i Pokémony.


Dodatek Sword & Shield—Silver Tempest  można znaleźć w pakietach rozszerzonych, pakietach Elite Trainer Box i kolekcjach specjalnych u sprzedawców detalicznych biorących udział w programie.

informacja prasowa

Tak jak śmieszy mnie „wytrawna grafika” i męczy przetłumaczona „Galeria Trenerów” (chociaż z punktu widzenia polszczyzny – jest to poprawne tłumaczenie) to nadal strasznie jestem ciekaw „kolekcji specjalnych u sprzedawców”. Kim oni są? Szkoda, że informacja prasowa nie podaje listy takich sklepów. Może można by było zgłosić się po jakieś promki?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.