Dzisiaj mijają 2 lata od wydania Pokemon Sword/Shield

Tak jest! To już dziś! Jesteśmy w dniu, w którym mijają 2 lata od wydania Pokemon Sword i Pokemon Shield. Co się zmieniło?

Pokemon Sword/Shield to były pierwsze pełnoprawne gry Pokemon wydane na konsolę Nintendo Switch (Let’s GO są traktowane jak spin-offy). Recenzję gry możecie przeczytać tutaj, recenzję pierwszego dodatku tutaj, a drugiego tutaj.

Turnieje nadal prowadzone są w formacie Sword/Shield, nowa gra – Brilliant Diamond/Shining Pearl nie zmieni tego stanu.

Pokemon Sword/Shield to były pierwsze gry Pokemon, do których pojawiły się DLC, zamiast dodatkowej pełnoprawnej gry (Pokemon Arrow, Pokemon Gun (hehe)). Wyjście DLC miało swoje dobre i złe strony o czym piszę w recenzjach (linki wyżej). Były to też pierwsze Pokemony, które nie miały pełnego National Dexa (dexit się kłania) i pierwsze w pełnoprawnym 3D, które otworzyły nam „open world”.

Samego otwartego świata będzie więcej w grze Pokemon Legends: Arceus i na razie czekamy by zobaczyć co z tego wyjdzie.

W międzyczasie pojawiło się 25-lecie Pokemon, ale mało przyjemności trafiło do gier Pokemon Sword/Shield. Co prawda dostaliśmy w końcu shiny legendy główne (Zacian/Zamazenta), ale praktycznie specjalnych kodów było tyle co kot napłakał.

Pokemon Sword/Shield to zdecydowanie nowa forma Pokemonów, która może i jest trochę eksperymentem, ale już 2 lata trzyma się na rynku. Raid Battle, oraz Ekspedycje wydłużyły żywotność gry o wiele miesięcy. Ale wiele problemów nadal istnieje na co zwraca wielu Pokefanów.

A wy? Jakie macie wspomnienia związane z grą? Czy po 2 latach oceniacie, że gra „dała radę”? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne wpisy

One thought on “Dzisiaj mijają 2 lata od wydania Pokemon Sword/Shield

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.