Pożegnaliśmy ósmą generację na livestreamie!

3 lata temu rozpoczęła się 8 generacja Pokemonów dzięki grom Pokemon Sword i Pokemon Shield. Czas ją pożegnać, bo zaraz startują Scarlet i Violet

Z tego powodu zrobiliśmy wraz z użytkownikami mojego discorda pożegnalny livestream z ostatnich rajdów w ósmej generacji.

SwSh nie miały łatwo

Pokemon Sword i Pokemon Shield wyszły 3 lata temu i na samym początku nie były ciepło przyjęte. Ja na samym starcie wylewałem moje żale na ucięty dexit, puste miasta i brzydką grafikę. Niestety moje przewidywania się sprawdziły i gra która wyszła była wbrew pozorom bardzo słaba. Moja ocena (6/10) zostaje podtrzymana.

Natomiast co ciekawe, w Swordy i Shieldy graliśmy ponad 3 miesiące! Wszystko dlatego, że wymyślono jedną mechanikę (która będzie kontynuowana również w kolejnej generacji) a mianowicie rajdy Pokemon, gdzie 4 graczy może wspólnie ubijać jednego silnego Pokemona specjalnego. Potem w dodatku wyszły Dynamax Adventures, które na nowo zachęciły nas do wspólnego grania.

Rajdy były rzeczywiście czymś co trzymało nas na długie tygodnie. Rozdaliśmy ponad 800 shiny Pokemonów, zapraszając wszystkich do wspólnej gry. I to wszystko totalnie za darmo.

Bawiliśmy się również bardzo dobrze w Campach, które… w sumie nie miały sensu bo interakcja z innymi osobami była średnia.

A wy jak wspominacie/oceniacie tę generację?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.