Media Pokemon PO POLSKU!??!?? GRY POKEMON PO POLSKU?(a w tle info o Lost Origin)

Dostałem dzisiaj informację prasową o Lost Origin, ale nie to przykuło najbardziej moje oko… Mamy POLSKIE kanały medialne Pokemon! TEGO NIGDY U NAS NIE BYŁO! Co to oznacza?

Sam Lost Origin premierę miał już 9 września i jest to set bazujący na kartach, które w Japonii miały premierę w lipcu.

No ale teraz trafiła do mnie informacja prasowa, więc warto przypomnieć jeszcze o tym, co znajduje się w najnowszym secie Pokemon TCG:

W Sword & Shield—Lost Origin mechanika rozgrywki Lost Zone zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w serii Sword & Shield . Ta powracająca mechanika wykazuje podobieństwo do stosu odrzuconych kart, ale uniemożliwia graczowi odzyskanie tych kart podczas rozgrywki. Karty należące do Lost Zone, w tym Giratina VSTAR, będą się charakteryzować zacienioną aurą emanującą z ich szaty graficznej.

Ponadto, Sword & Shield—Lost Origin czerpie inspirację z popularnej gry wideo Pokémon Legends: Arceus i zawiera Pokémony Hisuian, w tym sześć Pokémonów VSTAR, takich jak Hisuian Goodra VSTAR i Hisuian Zoroark VSTAR. Rozszerzenie zawiera również trzy nowe Pokémony Radiant, 14 Pokémonów V, jednego Pokémona VMAX i 30 kart w podzbiorze Galerii Trenerów.
 
Dodatek Sword & Shield—Lost Origin jest dostępny w pakietach rozszerzonych, pakietach Elite Trainer Box i kolekcjach specjalnych u sprzedawców detalicznych biorących udział w programie.

ALE ALE!

Ale nawet nie to jest najważniejsze. Informacja prasowa zawierała na dole taką stopkę z czymś co totalnie mnie zaskoczyło: Linkami do sieci społecznościowych Pokemon PO POLSKU i to CAŁKOWICIE OFICJALNIE:

Fani w Polsce też mogą być na bieżąco z nowościami ze świata Pokémonów, odwiedzając nowo uruchomione kanały społecznościowe na YouTubeFacebookInstagramieTikToku i Twitterze. Aby dowiedzieć się więcej o Pokémon TCG, odwiedź stronę Pokemon.com/TCG.

Sprawdziłem. No i patrzcie:

Tak wygląda OFICJALNY Kanał Pokemon w języku polskim

A tak fanpage na Facebooku. Warto zauważyć, że zdjęcie profilowe zostało zaktualizowane 21 lipca, czyli już od jakiegoś czasu TPCi przymierza się do medialnych działań w sieciach społecznościowych po polsku.

Na instagramie profil działa od września (a przynajmniej wtedy pojawiły się pierwsze grafiki.

Plus do tego dochodzi profil Pokemon GO

Pisałem już kiedyś, że Pokemon GO ma swoje profile społecznościowe po polsku na Twitterze i Facebooku. Pisałem też niedawno o polskim newsletterze Pokemon. Karty Pokemon w Happy Meal mamy nawet szybciej niż anglicy!

Z nieoficjalnych informacji wiem, że TPCi przymierza się do tłumaczenia gier Pokemon GO oraz Pokemon Unite na język polski. Nie są to co prawda gry głównej serii, ale może to być początek większej inwazji Pokemonów na nasz rynek – na nasz język.

Dla mnie to super informacja! Moim zdaniem będzie teraz tylko lepiej! Czekam kiedy będę mógł napisać artykuł o otwarciu pierwszego sklepu Pokemon Center w Polsce! (najlepiej od razu w Poznaniu!!!!) 😀

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.