Pokemon GO nareszcie PO POLSKU! (no prawie…)

Na 25 lecie serii Pokemon, Niantic – twórcy gier Pokemon GO postanowili zaskoczyć polskich graczy!

Zaskoczenie jest o tyle ciekawe, że chyba mało kto się go spodziewał, a przynajmniej nie teraz. Nie jest to co prawda wydanie gry Pokemon GO po polsku (ale kto wie, może to właśnie początek takiej akcji, tak jak już wcześniej pisałem – The Pokemon Company szykuje się do tłumaczeń Pokemon na język polski), ale w końcu polskie media społecznościowe Pokemon GO.

Pokemon GO Polska oficjalnie na facebooku i twitterze

To akurat bardzo ważna sprawa. Pokemon GO ma w końcu swoje oficjalne POLSKIE profile na facebooku oraz twitterze. Nie jest to co prawda grupa Pokemon GO, ale jednak. Oficjalne media społecznościowe Niantic. Nareszcie!

Co śmieszniejsze – oficjalny światowy profil Pokemon GO (ten, którego obserwuje 3,5 miliona użytkowników na twitterze) wypuścił tweeta w całości po polsku, promując nowe polskie media, co wprawiło światowych użytkowników w zakłopotanie czy zaciekawienie. Niektórzy z nich, nie zrozumieli, że post kierowany jest w 100% do polaków i uznali to za jakiś rodzaj… ataku hakerskiego 😀

Moim zdaniem to świetna sprawa, że w końcu media społecznościowe Pokemon GO oficjalnie będą prowadzone w języku polskim. Wierzę, że to początek czegoś większego i na prawdę marzy mi się tłumaczenie gry (bez tłumaczenia nazw Pokemonów) na język polski, tak jak inne kraje europejskie mają grę w swoim języku. Czy to ma szansę się spełnić? Moim zdaniem – dzisiaj większą niż kiedykolwiek!

Podobne wpisy

One thought on “Pokemon GO nareszcie PO POLSKU! (no prawie…)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.