Artykuł ten poświęcony jest pokemonom duchom i ich przydatności zwłaszcza w seriach Gold/Silver/Crystal. Zatem zaczynamy!

W pokemon Gold/Silver/Crystal mamy do czynienia z czteroma duchami, a są nimi: Gastly, Haunter, Gengar i Misdreavus. W tym wypadku trzy pierwsze należą do jednego drzewka rozwoju!!! Mimo, że jest ich tak niewiele to może się okazać, że dla niektórych będą świetnymi partnerami w walce o odznakę, czy w walce z Elitarną Czwórką. Związane jest to z tym, że na niektóre typy działają bardzo dobrze – chociażby na typ psychiczny lub są niewrażliwe na niektóre ataki – np. na typu normalnego.
Wszystko fajnie, pięknie ale co jeśli chce złapać pokemona ducha, lecz nie wiem gdzie go spotkać. Otóż normalnie możemy złapać dwa z nich – Gastly’ego oraz Misdreavusa. Gastly może zostać złapany przez nas praktycznie na początku gry w mieście Violet City w Sprout Tower w nocy. Jest to na tyle fajne, że na początku naszej przygody możemy mieć fajnego i dobrego pokemona (to jest moje zdanie). Jest jeszcze jedno miejsce występowania tego pokemona – Tin Tower. Ponadto gracze wersji Crystal mogą go spotkać na Route 31,32 i 36. Gastly ewoluuje w Hauntera na 25lvl. Gengara natomiast możemy uzyskać poprzez wymianę. Ruchy takie jak MEAN LOOK jest bardzo fajne przy łapaniu jakiś pokemonów co uciekają – przykładowo legendarne pokemony psy. Ponadto moją dostęp do ruchu CURSE, który obniża ich poziom HP do połowy, a na aktywnego pokemona przeciwnika działa klątwa i traci on co ruch trochę życia. Całkiem fajny efekt 🙂 Ponadto pokemony te mają możliwość zmiany statusu przeciwnika takimi ruchami jak LICK, HYPNOSIS czy CONFUSE RAY. Super sprawa jest z ruchem SPITE, który zmniejsza ilość PP ruchu, którego ostatnio użył przeciwnik (przykładowo przeciwnik użył EMBER, stracił jeden PP i po użyciu SPITE przeciwnik stracił powiedzmy 5 PP przez co przykładowych 14 możliwości użycia tego ataku zostało mu 9).
Misdreavus to pokemon z regionu Johto, którego spotkamy we wszystkich wersjach w Mt. Silver w nocy. Jest to bardzo fajny pokemon, spotykamy go na lvl 40+ czyli całkiem dużym. Jest świetną alternatywą dla znudzonych trenerów, którzy przechodzą grę tymi samymi pokemonami.

Podsumowując pokemonów w serii Gold/Silver/Crystal jest bardzo mało – aż 4. Jednak warto zaopatrzyć się chociaż jednego z nich, gdyż korzyści z tego płyną całkiem niezłe. Po pierwsze uzupełniamy nasz Pokedex. Po drugie mamy całkiem dobrego sprzymierzeńca w walkach o odznaki, a po trzecie świetnie się sprawdzają w łapaniu innych pokemonów (oczywiście jeśli posiadamy ruch MEAN LOOK). Mam nadzieję, że ten krótki artykuł zachęci wszystkich do łapania pokemonów duchów, które są równie dobre jak inne typy.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.