Zdobywamy Johto, czyli jak pokonać liderów sali krok po kroku

Ten artykuł ma za zadanie pomóc trenerom, którzy mają problem z pokonaniem poszczególnych liderów sal pokemon w regionie Johto. Dotyczy to gier z serii Gold/Silver/Crystal. Spróbuje regularnie pisać na ten temat. Morty – to następny lider, z którym przyjdzie nam się zmierzyć.

Morty to lider sali w Ecruteak City, specjalizujący się w pokemonach duchach. By dostać się do niego musimy pokonać przedtem 4 trenerów. Wszyscy posiadają pokemony duchy – Gastly oraz Haunter na lvlach od 16 do 22. Nie powinniśmy mieć z nimi większych kłopotów, biorąc pod uwagę, że nasze pokemony odbyły solidny trening w czasie pobytu w Goldenrod City, a także w czasie podróży do Ecruteak. Morty posiada cztery pokemony – Gastly 21lvl, Haunter na 21 i 23lvl oraz Gengar na 25lvl. O ile z Gastlym i pierwszym Haunterem nie powinniśmy mieć kłopotów to problem może być z Gengarem. Morty używa ciekawej kombinacji jaką są ruchy HYPNOSIS i DREAM EATER. Dzięki temu, że nasz pokemon śpi przeciwnik może zadać nam straty i jeszcze się uleczyć! Odpowiedni dobór pokemonów i użycie przedmiotów sprawi, że pokonamy najlepszego pokemona lidera i pozostanie nam wykończyć ostatniego podopiecznego Morty’ego, czyli Hauntera. Co zrobić, by zdobyć następną odznakę? Już spieszę wyjaśnić. W czasie naszej wędrówki do Ecruteak City natkniemy się na kilka poków i trenerów – zawsze to jakiś exp dla naszych stworków. Następnie polecam przejść się do Kimono Dance Theather – możemy zawalczyć tam z paniami, które posiadają wszystkie ewolucje Eevee na 17lvl. Po pokonaniu ich dostaniemy HM03 SURF. Wizyta w teatrze niewątpliwie doda nam trochę expa. Warto też udać się do Burned Tower, gdzie spotkamy swojego rywala i walczymy z nim. Jeśli mamy ochotę możemy też ożywić posągi legendarnych pokemonów psów, przez co od teraz będziemy mogli je złapać gdzieś w krzakach w całym regionie Johto. Teraz przyszedł czas na Gym. Jakie pokemony wybrać? Pokemony typu normalnego są tutaj bezużyteczne, nie zadają żadnych obrażeń, tak samo jak ruchy typu walczącego czy ziemnego. Świetnie sprawdzają się pokemony typu psychicznego, takie jak Kadabra, ruchy typu mrocznego czy pokemony duchy. Inne typy dają radę w walce ze wszystkimi przeciwnikami. Przechodząc wielokrotnie tą grę mogę stwierdzić, że jeśli posiadamy pokemona typu psychicznego na mniej więcej poziomie 20 możemy wygrać bez strat batalię. Przed walką z Mortym polecam zajść do sklepu i zaopatrzyć się w AWAKENING – tak na wszelki wypadek jeśli nasz pokemon zostanie uśpiony. Walkę można zacząć na dwa sposoby (przynajmniej oba stosowałem i były efektywne). Pierwszy to wystawić jako pierwszego naszego psychicznego pokemona i po kolei eliminować wszystkich. Jeśli HIPNOSIS Genagara nie zadziała to dobra nasza – mamy szansę pokonać go na raz. Drugi sposób to wystawienie równie silnego pokemona, ale innego typu, np. ognistego i pokonanie dwóch pierwszych duchów. Jak wyskoczy nam komunikat, że chce on wybrać Gengara to my też zmieniamy na psychicznego. I tak jak wyżej – jak nie uda mu się użyć ataku to my sami atakujemy i może go od razu powalimy. Jeśli nie – możemy odesłać pokemona, użyć AWAKENING lub dać się pokonać. Jednak mimo wszystko Morty jest do pokonania.
Za pokonanie lidera otrzymujemy kolejną odznakę i TM30 SHADOW BALL.
Podsumowując, po dotarciu do Ecruteak City posiadamy dość mocną drużynę. Jednak jeśli wg nas to za mało to możemy potrenować chociażby w teatrze czy spalonej wieży. Dzięki temu zwiększymy lvle naszych podopiecznych. Kolejnym krokiem jest wybór pokemonów – nie nadają się te które posiadają

ataki typu normalnego, walczącego i ziemnego. Dobrze jest zaopatrzyć się w pokemona typu psychicznego lub ducha. Także pokemony znające ruchy typu mrocznego mogą sporo zdziałać. Przed walką z samym liderem polecam kupić AWAKENING – w razie jak nasz podopieczny zmieni status na SLEEP. Zastosowanie się do jednej z taktyk, które wyżej opisałem może dać nam zwycięstwo i to nawet łatwe jak wszystko dobrze pójdzie. Myślę, że ostatecznie dobrze opisałem jak krok po kroku poradzić sobie z liderem jakim jest Morty.

BasteQ

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.