Zdobywamy Johto, czyli jak pokonać liderów sali krok po kroku

Ten artykuł ma za zadanie pomóc trenerom, którzy mają problem z pokonaniem poszczególnych liderów sal pokemon w regionie Johto. Dotyczy to gier z serii Gold/Silver/Crystal. W tym artykule zajmę się liderem sali w Goldenrod City – Whitney.

Whitney to lider sali specjalizujący w pokemonach typu normalnego. Jest to trzeci lider, którego spotykamy w czasie naszej podróży po regionie Johto. Do Goldenrod City przybywamy po wyjściu z Azalea Town i przejściu Ilex Forest. Zaraz jak wejdziemy w granice miasta mamy do czynienia z chętnymi do walki trenerami. Chcąc nie chcąc walczymy z nimi, przez co trenujemy naszych podopiecznych przed zbliżającą się walką z Whitney.
Miasto jest dość duże – największe w Johto, chociaż w grze tego nie odczuwamy. Warto jest przed wejściem do Gym’u potrenować, a mamy z kim i gdzie, gdyż chętnych trenerów jest bardzo dużo. Polecam po dotarciu do centrum pokemon skierować się do Goldenrod Tunnel, gdzie możemy powalczyć z kilkoma trenerami. Później polecam iść na północ, w stronę National Park, gdzie po drodze walczymy z trenerami. W samym parku i poza nim spotkamy osoby, które nas wyzwą na pojedynek. Po zrobieniu tego, uleczeniu naszych pokemonów w centrum pokemon możemy ruszyć do Gym’u. Sala w Goldenrod City znana jest z tego, że jej liderka Whitney specjalizuje się w pokemonach typu normalnego, co wcześniej wspomniałem. Znajdziemy tu też kilka trenerek, które będą naszą przeszkodą w drodze do liderki. One również używają pokemonów typu normalnego takich jak Sentret, Meowth czy Jigglypuff. Ich lvle wahają się od 9 do 18, jednak po odpowiednim treningu nasi podopieczni nie powinni mieć problemu z pokonaniem ich wszystkich. Zostaje nasza ostatnia walka w tej sali – z Whitney. Liderka ta używa dwóch pokemonów – Clefairy na 18lvl oraz Miltanka na 20lvl. O ile z Clefairy nie powinniśmy mieć problemów, tak z Miltankiem może być kłopot. Spowodowane jest to tym, że Miltank zna ruch ROLLOUT, który potrafi narobić szkód. Nasuwa się pytanie jak pokonać Miltanka. Da się to zrobić – już spieszę wyjaśniać. Pierwszy sposób to użycie kontry typu normalnego – typu walczącego. Jeśli takowego nie mamy to możemy użyć pokemona, który ma jakiś ruch walczący. Możemy go zdobyć w największym sklepie w Goldenrod City. Musimy wejść na piąte piętro, zagadać do dziewczynki, a następnie pogadać z mężczyzną po naszej lewej. W zależności od wersji będzie chciał zamienić swojego Machopa na Drowzee lub Abrę. Na takim lvlu jakim oddamy jednego z tych dwóch pokemonów to taki sam będzie miał nasz Machop. Drowzee jest łatwy do złapania, szybko go znajdziemy w krzakach w mieście, Abrę po dłuższym szukaniu. Jednak dostaniemy pokemona, który będzie w stanie pokonać Miltanka Whitney. Drugi sposób to posiadanie pokemona o dużym współczynniku obrony (pierwsze co przychodzi mi do głowy to pokemony kamienne jak Geodude lub Onix) lub o lvl takim samym lub wyższym niż Miltank. Warto jest szybko pozbyć się Miltanka, bo im dłużej używa ROLLOUT tym ma większe szanse na to, że będzie zdejmować nasze pokemony na jeden cios. Dlatego jak będzie go wystawiać należy rzucić albo naszego Machopa, albo jakiegoś mocnego pokemona. Nasze startery, bez względu na typ są w stanie pokonać Miltanka, wystarczy odpowiedni lvl i ruchy.
Pokonanie jej daje nam trzecią odznakę oraz ruch TM 45 ATTRACT. Dzięki temu możemy ruszyć w drogę po naszą czwartą odznakę.

Podsumowując, Whitney to lider posiadający dwa pokemony typu normalnego. O ile z pierwszym z nich – Clefairy nie powinniśmy mieć większych problemów to jednak z drugim – Miltankiem możemy mieć kłopoty. Dlatego przed wejściem do Gym’u polecam potrenować trochę, gdyż mamy gdzie i z kim. Dopiero po pokonaniu wszystkich w okolicy zalecam wejście do sali. Warto zaopatrzyć się w pokemona typu walczącego, który ma przewagę nad typem normalnym – sposób na to opisałem wyżej. Dobrze jest zapisać stan gry przed samą walką, by w razie niepowodzenia wczytać grę i spróbować jeszcze raz. Myślę jednak, że osoby, które dostosują się do moich rad i potrenują trochę i wezmą odpowiednie typy pokemonów dadzą sobie radę z Whitney i jej pokemonami.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.