Zdobywamy Johto, czyli jak pokonać liderów sali krok po kroku

Ten artykuł ma za zadanie pomóc trenerom, którzy mają problem z pokonaniem poszczególnych liderów sal pokemon w regionie Johto. Dotyczy to gier z serii Gold/Silver/Crystal. W tym artykule zajmę się liderem sali w Olivine City – Jasmine.

Liderkę tą poznajemy jeszcze przed walką o odznakę w tym mieście, mianowicie w latarni morskiej, gdzie opiekuje się chorym Ampharosem i prosi nas o przyniesieniu jej lekarstwa, które możemy otrzymać w Cianwood City. Po wygraniu z Chuckiem i powróceniu do Olivine dajemy jej lekarstwo, po czym wraca ona do swojej sali, gdzie możemy z nią stoczyć pojedynek o odznakę. Oprócz niej nie ma innych trenerów do pokonania. Jasmine specjalizuje się w typie stalowym. Liderka posiada trzy pokemony, a mianowicie: dwa Magnemite na 30lvl i Steelixa na 35. Teraz wychodzi nam jak mocno trenowaliśmy i ile pracy włożyliśmy w rozwój naszych pokemonów. O ile z Magnemite nie powinniśmy mieć jakiś szczególnych problemów, to kłopot rozpocznie się, gdy do walki włączy się Steelix. Steelix to pokemon o podwójnym typie – stalowym oraz ziemnym. Rozsądnym rozwiązaniem będzie wysłanie do walki przeciw niemu typu ognistego, walczącego, ziemnego lub wodnego. W przypadku Magnemite to typy ogniste powinny na raz wykończyć je. Trzeba uważać na atak Steelixa, jakim jest IRON TAIL – w jego wykonaniu jest to bardzo mocny ruch. Dobrym pomysłem będzie próba zmiana statusu – zatrucie, paraliż czy uśpienie. Jeśli dobrze poprowadzimy nasze pokemony to mamy szansę na zwycięstwo bez wczytywania gry. Rywalizację z Jasmine polecam, gdy nasze pokemony mają lvle 30+ – jest to możliwe na tym etapie gry, jeśli dużo trenowaliśmy. Fajnym pomysłem jest użycie Magmara z ruchem FIRE PUNCH, który kupimy w sklepie w Goldenrod City. Jeśli naszym startem był ognisty stworek to naturalne jest, że wystawimy go jako pierwszego. Kamienny pokemon – Geodude i jego ewolucja będzie przydatny w walce tylko z Magnemite. Pokonanie Jasmine daje nam kolejną odznakę do kolekcji oraz TM23 IRON TAIL. Dzięki temu zostaje nam do zdobycia dwie odznaki i możemy ruszać do Indigo Plateau, by zmierzyć się z Elitarną Czwórką.

Podsumowując walka z Jasmine, która specjalizuje się w pokemonach typu stalowego nie należy do łatwych, ze względu na jej Steelixa. Ważne jest, by w czasie podróży z Olivine do Cianwood i z powrotem jak najefektywniej wykorzystać tą odległość i trenować. Bo gdy przyjdzie nam do walki z liderką wysoki lvl naszej drużyny daje nam duże szanse na zwycięstwo. Dlatego jeśli nie mamy wysokiego lvlu to odpuśćmy sobie na razie walkę, potrenujmy i wróćmy ze wzmocnionymi pokemonami. Ważny jest dobór typów, by móc wykorzystać słabości typu stalowego. Wyżej wspominałem jakie typy dają sobie radę, więc nie będę się powtarzał. Dobre są też zmiany statusu, gdyż mogą nam ułatwić walkę. Dobrze jest zapisać stan gry przed samą walką – w razie niepowodzenia możemy jeszcze raz powalczyć tą samą drużyną lub coś zmienić. Myślę, że stosując się do tych zaleceń każdy jest w stanie wygrać pojedynek z Jasmine.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.