Zdobywamy Johto, czyli jak pokonać liderów sali krok po kroku

Ten artykuł ma za zadanie pomóc trenerom, którzy mają problem z pokonaniem poszczególnych liderów sal pokemon w regionie Johto. Dotyczy to gier z serii Gold/Silver/Crystal. W tym artykule zajmę się liderem sali w Cianwood City – Chuckiem.

By dostać się do Cianwood City to musimy najpierw udać się do Olivine City, a stamtąd płynąć na zachód. Chuck używa pokemonów typu walczącego i ma ich dwa Primeape na 27lvl i Poliwratha na 30. Ponadto by do niego się dostać musimy nie tylko pokonać trenerów, ale i odpowiednio przesunąć bloki. By pokonać typy walczące warto używać pokemony używające ruchów latających i psychicznych. Jeżeli chodzi o pokonanie trenerów, którzy są przed liderem to nie powinniśmy mieć kłopotów. Dlaczego? A no dlatego, że po pokonaniu Morty’ego nasza drużyna całkiem przyzwoicie się prezentuje. Udając się do Olivine City natrafiamy na masę różnych trenerów, przez co expimy nasze stworki. Polecam wejść do latarni morskiej w tym mieście – jest tam masa trenerów, a także liderka sali tego miasta – Jasmine, która opiekuje się chorym pokemonem i prosi nas o lekarstwo, które da nam medyk w Cianwood City. W jednym z mieszkań dostajemy od marynarza HM04 STRENGTH, dzięki czemu możemy przesuwać bloki skalne. Ponadto droga, którą musimy przebyć do Cianwood prowadzi przez morze, na którym jest pełno trenerów, a także pokemonów, które będą nas zaczepiać, chyba, że zaopatrzymy się w REPEL. Dlatego przybijając do brzegów Cianwood nasza drużyna jest wzmocniona przez intensywny trening. Jak powinna wyglądać drużyna do walki w sali? Cóż, tak jak mówiłem dobrze jest mieć pokemona ptaka (mogliśmy mieć styczność z masą ptaków, jeśli gracz złapał chociaż jednego i go trenował, jak na przykład Pidgeya to dobra nasza bo zna GUST). Dobrym rozwiązaniem jest mieć jakiś typ psychiczny z atakami tego typu (Kadabra, Drowzee/Hypno czy chociażby Butterfree). Dodatkowo atutem będzie posiadanie mocnego pokemona typu trawiastego (chodzi o walkę z Poliwrathem). Osoby, które wybrały trawiastego startera prawdopodobnie posiadają silnego już stworka, więc atak chociażby RAZOR LEAF powinien dać radę. Jeśli nie to polecam Oddisha i jego ewolucje lub Bellsprouta i jego dalsze formy. Dobrze jest zaopatrzyć się w inne pokemony, które nie mają słabości przeciwko pokemonom lidera (typ normalny odpada).
Myślę, że to wystarczy by nawet początkujący gracz dał sobie radę pokonać lidera za pierwszym razem. Chuck po swojej porażce daje nam następną odznakę oraz TM01 DYNAMICPUNCH. Wygrana z liderem daję nam jak zagadamy pewną kobietę w mieście HM02 FLY, dzięki czemu możemy przenieść się do innego miejsca bez zbędnej wędrówki.
Podsumowując by dotrzeć do Cianwood City musimy pokonać masę trenerów i ich pokemony. Dzięki temu podróż mija nam na wzmacnianiu drużyny oraz urozmaicaniu jej. Zastosowanie się do moich porad, takich jak odwiedziny w latarni morskiej z pewnością wyjdzie nam na duży plus. Odpowiednia taktyka, typy pokemonów i kolejność ich wystawiania sprawią, że pojedynek w sali Cianwood City nie powinien być problemem. Ważne jest wykorzystanie słabości przeciwnika, gdyż ułatwia nam zadanie. Po pokonaniu możemy wrócić do Olivine, by dać Jasmine lekarstwo i zawalczyć o kolejną odznakę.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.