Pokemon GO i Pokemon Trading Card Game łączą siły!

Dzisiaj rano zostaliśmy zaskoczeni informacją o kolaboracji Pokemon GO z karcianką Pokemon TCG. PO CO?

W oficjalnej informacji prasowej Pokemon GO czeka na nas taki wpis:

W 2021 roku przypada 25. rocznica wydania Pokémon Red i Pokémon Green. Podobnie jak gry wideo, Pokémon Trading Card Game obchodzi swoje 25-lecie. Aby to uczcić, nawiązujemy współpracę między Pokémon GO i Pokémon Trading Card Game!

W części 1 współpracy profesor Willow pojawi się jako karta Pokémon TCG latem 2021 r., Czyli pięć lat od premiery Pokémon GO! Planujemy, że ta karta będzie dostępna w regionach na całym świecie, w których sprzedawany jest Pokémon TCG.

Od końca maja 2021 r. Planujemy ogłosić grafikę i treść karty profesora Willow oraz szczegóły dotyczące sposobu jej zdobycia w poszczególnych obszarach. Będziemy ogłaszać dalsze decyzje dotyczące współpracy, więc mamy nadzieję, że z niecierpliwością na nie czekacie!

tłumaczenie własne

Zastanawia mnie tu kilka rzeczy:

Z tego co zrozumiałem na pewno będzie jedna karta – profesor Willow (który będzie zapewne kartą trenerską). Pytanie brzmi, czy będą wydane również inne karty w tym karty Pokemonów, lub liderów naszych kolorowych grup z Pokemon GO?

Inną kwestią jest pytanie co oznacza, że karta będzie dostępna w „regionach na całym świecie, w których sprzedawany jest Pokemon TCG”. To takie bardzo niepewne stwierdzenie. W Polsce karcianka TCG dostępna jest oczywiście legalnie i oficjalnie, ale nie w naszym języku. Czy będzie to jakimś problemem przy dostępności tych kart? Nie ukrywajmy też, że dopiero od niedawna pojawiły się sieci społecznościowe Pokemon GO w j. polskim. Nadal jesteśmy trochę na uboczu…

No i będę musiał uaktualnić mój poradnik o nielegalnych kartach Pokemon! Karty Pokemon GO nareszcie staną się legalne 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.