National Park – konkurs łapania Pokemonów robaków

Polowanie czas zacząć, czyli bierzemy udział w konkursie łapania Pokemonów robaków

Jak zapewne wiecie w National Park, niedaleko miasta Goldenrod City, we wtorki, czwartki oraz soboty możemy wziąć udział w konkursie łapania Pokemonów robaków. Niby nic nadzwyczajnego, o typ pokemonów, który rzadko co używamy. Warto jednak próbować swych sił w tym konkursie ze względu na nagrody ( o tym później ).

Konkurs łapania Pokemonów robaków jest świetną okazją do uzupełnienia swojego Pokedexa o nowe, czasami nigdzie więcej dostępne Pokemony. W konkursie tym dostajemy trochę specjalnych ball’i ( tak jak w Safari Zone w pokemon R/B/G ) i określony limit czasu. Celem konkursu jest złapanie jak najlepszego Pokemona, którego oceni specjalna komisja. Możemy złapać ile chcemy Pokemonów, jednak musimy wybrać jakiego chcemy poddać ocenie końcowej, a te co wcześniej złapaliśmy tracimy.
Jakie Pokemony możemy złapać? Caterpie, Metapod, Weedle czy Kakuna to najczęściej spotykane stworki, jednak możemy się natknąć na Butterfree, Pinsira czy Scythera – pokemony robaki najwyżej punktowane w konkursie. Lepiej złapać takiego Pinsira na niższym lvlu niż przeciętnego Caterpie.

A oto pełna lista Pokemonów, które możemy złapać:

  • Caterpie – bardzo często spotykany
  • Metapod – tak jak Caterpie, możemy go spotkać praktycznie na każdym kroku
  • Butterfree – raz na jakiś czas zobaczymy go w trawie. Wysoko punktowany, warty złapania
  • Weedle – tak jak Cateprie bardzo pospolity
  • Kakuna – jak wyżej
  • Beedrill – podobnie jak Butterfree spotkamy go raz na jakiś czas. Pokemon o dużej nocie w konkursie, warty złapania
  • Venonat – raz na jakiś czas możemy się na niego natchnąć, dobrze go złapać
  • Scyther – bardzo dobry Pokemon, warto go złapać, by wygrać konkurs
  • Pinsir – tak jak Scyther, bardzo dobry Pokemon, pozwalający wygrać konkurs

Scan0002 (3)

Warto wziąć udział ze względu na nagrody – za pierwsze miejsce otrzymujemy SUN STONE – potrzebny do ewolucji niektórych pokemonów, a za drugie miejsce EVERSTONE – kamień zapobiegający ewolucji. Za trzecie otrzymujemy GOLD BERRY. Każdy uczestnik, nawet ten co nic nie wygrał dostanie nagrodę pocieszenia jakim jest BERRY.

Podsumowując ten mały evencik dodaje smaczku do gry, mamy szansę uzupełnić nasz Pokedex, a także wygrać całkiem przyzwoite nagrody. Do tego złapanego w konkursie dostajemy na własność, więc mamy same plusy. Dlatego też zachęcam do udziału w tym konkursiku.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.