Squirtle, Bulbasaur czy Charmander – wybór startera regionu Kanto

Te 3 Pokemony to najbardziej znane startery z serii gier Pokemon. Spróbuje przybliżyć sylwetkę każdego z nich, ukazać plusy i minusy wybrania danego startera. Ale zanim do tego dojdziemy nie zauważyliście, że wybór startera opiera się na znanej grze kamień – papier -nożyce ? Już spieszę wyjaśniać. Jak wiadomo kamień tępi nożyczki, papier owija kamień, a nożyczki tną papier. Tak samo jest ze starterami. Ognisty pokemon, który w tym wypadku to nożyczki tnie papier, czyli trawiastego pokemona, a jest tępiony przez kamień, czyli wodnego pokemona itd. A teraz wracamy do tematu wyboru startera.

Bulbasaur

Trawiasty pokemon, wyglądem przypominający dinozaura. Na grzbiecie nosi bulwę, stąd pierwszy człon jego nazwy. Pokemon, który jest chyba najmniej popularny jako starter ( przynajmniej wśród moich znajomych ), jednak nie odbiegający od reszty starterów. Początek gry dla niego jest dobry – w Viridian Forest można nim na spokojnie expić, a podczas walk o odznakę z Brockiem oraz Misty sprawdza się na 5+ – jest naturalnym konterem typu kamiennego Brocka oraz wodnego Misty. Ewoluuje na 16 lvl jak każdy starter, a następna ewolucja następuje na 32 – najszybciej wśród starterów.
Bulbasaur to pokemon typu trawiastego oraz trującego – dlatego łatwo go zastąpić, ponieważ region Kanto obfituje w pokemony tego typu. Ponadto jest to region o najwyżej liczbie pokemonów o tych dwóch typach. Dobrym zamiennikiem dla niego jest Bellsprout lub Oddish – mają ten sam podwójny typ oraz są bardzo pospolite. Polecam Bulbasaura graczom, którym nudzi się przechodzenie gry ciągle w ten sam sposób.

Scan0003 (3)

Charmander

Ognisty pokemon, przypominający wyglądem salamandrę. Pokemon ten wraz ze Squirtle jest jednym z najczęściej wybieranych starterów w grze ( mój ulubiony starter 😉 ). Jeśli oglądaliście anime to zauważyliście, że Ash bardzo często go wystawiał do walk ( obok Pikachu ).Początek gry jest dla niego dość trudny ( poza walkami w Viridian Forest ), ciężko mu w walkach z Brockiem, a zwłaszcza Misty, używającej wodnych pokemonów. Mimo to później daje radę, mimo takiego sobie początku. Ewoluuje na 16lvl, a później na 36 w najbardziej znaną formę jaką jest Charizard. Pytając osoby mające jakąś styczność z pokemonami, a zwłaszcza anime o najbardziej znanego pokemona Asha oprócz Pikachu to większość odpowiedzi będzie brzmiała mniej więcej tak: „No ten smok” , „Ten taki czerwony smok, co się nie słuchał”. Charizard to niewątpliwie jeden z najmocniejszych pokemonów, dostępnych w Kanto, tylko kilka pokemonów może mu dorównać lub pokonać – np. Blastoise ( widzę uśmiech fanów tego pokemona 😀 ). Droga, jaką musi przejść Charmander na początku niewątpliwie jest trudna, lecz z czasem staje się on jednym z naszych najsilniejszych pokemonów w drużynie. A co jeśli go nie wybraliśmy? Można go zastąpić Vulpixem, Growlithe czy Magmarem, albo darować sobie posiadanie tego typu i zacząć używać np. trującego typu jak Nidoking.

Scan0003 (4)

Squirtle

Wodny pokemon, wyglądem przypominający żółwia. Obok Charmandera najczęściej wybierany starter z regionu Kanto. Starter Gary’ego – rywala Asha, dowiadujemy się o tym podczas ich walki w Lidze, gdzie Blastoise Gary’ego zostaje pokonany przez Charizarda Asha ( już widzę te zadowolenie fanów Charizarda 😀 ). W grze początek ma bardzo dobry, jeśli chodzi o starcie z Brockiem i jego kamiennymi pokemonami ( przewaga typu ). Później podczas walki o wodną odznakę może coś zdziałać mimo tego samego typu co podopieczni liderki. Ewoluuje na 16lvl, a później na 36 w Blastoise’a, jednego z mocniejszych pokemonów tego regionu. Kim mogę go zastąpić? O to nie problem, ze względu na dużą ilość wodnych pokemonów, ale najrozsądniej wybrać Gyaradosa, Cloystera albo Staryu.

Scan0003 (5)

Jak możemy zauważyć każdy starter może być zastąpiony równie silnym pokemonem, by uzupełnić braki w naszej drużynie. To od nas zależy o jakie typy będziemy uzupełniać nasz skład, a wybór startera to nic innego jak wybór pierwszego typu, jakim będziemy się posługiwać w walce. Dlatego każdy ze starterów jest tak samo mocny, różni ich tylko stopień trudności zdobywania odznak, przez co jesteśmy zmuszeni do łapania naturalnych konterów, by dać sobie radę w każdej sali pokemon.

BasteQ

Podobne wpisy

One thought on “Squirtle, Bulbasaur czy Charmander – wybór startera regionu Kanto

  1. Ja w dzieciństwie kochałam Squirtla 🙂 Ale mimo wszystko najczęściej mojego startera wrzucałam do przechowalni, a wcześniej łapałam z jego pomocą coś innego na początku gry i to był mój starter – nie lubie jak mi się coś narzuca 😀 Swoją drogą można pograć w firered po polsku tutaj http://gryna2.pl/pokemon-fire-red jakby ktoś chcial

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.