Kadabra Ligę Ci wygra, czyli czy Kadabra jest niezastąpiona?

Zapewne wiele osób grając w Pokemon Gold/Silver w swoim składzie miało Kadabrę – silnego Pokemona typu psychicznego, który zdobywał dla Was odznaki, a także zaważył na Waszym sukcesie w Lidze. Ale czy ten Pokemon jest niezastąpiony? To temat tego artykułu.

Abrę, wcześniejsze stadium Kadabry, możemy spotkać w Goldenrod City – czyli w trzecim mieście posiadającym lidera sali. Wiele osób łapało go, by mieć w swoim składzie typ psychiczny. Jednak nie jest to jedyny tego typu Pokemon w tym mieście. Bez późniejszej Kadabry można się obejść, zastępując ją Pokemonem tego samego typu lub innym.
Nasuwa się więc pytanie kto może zastąpić naszego pupilka? Oto kilka moich propozycji z wyjaśnieniami.

Butterfree

Dlaczego akurat ten Pokemon? Już spieszę z wyjaśnieniami. Już na początku gry możemy złapać Caterpie, który bardzo szybko ewoluuje. Gdy Metapod zmienia się w Butterfree to nasz motyl uczy się ruchu CONFUSION – jest to ruch typu psychicznego. Dzięki temu szybko otrzymujemy Pokemona mającego chociaż jeden ruch psychiczny. Daje nam to przewagę nad typem trującym czy walczącym ( co ciekawe pełno ich na początku – chociażby Zubat ). Pokemon ten, przy odpowiednim treningu i nauce odpowiednich TM może śmiało zastąpić Kadabrę.

butterfree

Slowpoke

Podążając dalej od naszego startu w New Bark Town do Azalea Town możemy się natknąć na Slowpoke’a. Czemu ten Pokemon? Otóż ten typ wodny oraz psychiczny używa ruchu CONFUSION – tak jak Butterfree czy Kadabra. Osoby, których starter nie był Totodile mogą go złapać by wzmocnić się o wodnego Pokemona z ruchami psychicznymi. Slowpoke, który z czasem ewoluuje w Slowbro jest dobrym kompanem, a dzięki dużemu wachlarzowi ataków dwóch typów może pomóc swojemu trenerowi w wygraniu Ligi.

250px-079Slowpoke

Drowzee

Pokemona tego, tak samo jak Abrę spotkamy w Goldenrod City. Spotykamy go częściej niż Abrę, jednak raczej mało kto go łapie ( przynajmniej wśród moich znajomych ). Pokemon ten zna CONFUSION oraz HYPNOSSIS – dwa dobre ruchy. Po ewolucji w Hypno jego moc wzrasta. Jeśli zostawiliśmy ruch HYPNOSSIS i jesteśmy w posiadaniu ruchu DREAM EATER to możemy to wykorzystać. Połączenie tych dwóch ataków bywa zabójcze – używamy HYPNOSSIS by uśpić wrogiego Pokemona, a później atakujemy go za pomocą DREAM EATER, dzięki któremu nie tylko pokonujemy wroga, ale i leczymy własnego!
Z tą kombinacją ataków możemy zajść naprawdę daleko.

250px-096Drowzee

Exeggcute

Pokemona tego możemy złapać używając HEADBUTT na mniejszych drzewkach. Ten trawiasto-psychiczny Pokemon może być dobra alternatywą dla ludzi nie posiadających dobrego Pokemona trawiastego. Dzięki kamieniu ewolucji zmienia się w Exeggutora, który może wiele zdziałać. W czasie treningu uczy się ruchu CONFUSION, a także można nauczyć go jednego z ruchów psychicznych, dzięki czemu z powodzeniem może zastąpić Kadabrę.

250px-102Exeggcute

Psyduck

Tego Pokemona nie musze nikomu przedstawiać – sławetny kaczor również jest użytkownikiem psychicznych mocy, dzięki czemu jest bardzo przydatny. Łatwo go znaleźć – chociażby w Goldenrod City, dzięki czemu szybko możemy stać się jego właścicielami i razem z nim pokonywać coraz to nowych przeciwników.

250px-054Psyduck

Xatu

Pokemon ptak, posiadający ataki typu psychicznego. Silny, aż 2 sztuki tego Pokemona ma pierwszy trener z Elitarnej Czwórki ( posiada on Pokemony typu psychicznego ). Może uczyć się nowych ruchów typu psychicznego dzięki TM. Dobrze zastępuje Kadabrę.

xatu

Podsumowując, jest wiele Pokemonów, które mogą śmiało zastąpić popularnego Kadabrę. Wymienione przeze mnie stworki to propozycje dla trenerów. Można przejść Ligę bez Pokemona typu psychicznego ( sam kilka razy to robiłem ), zatem nie podawałem innych, równie dobrych Pokemonów, ale innych typów. Te, które wymieniłem mają podwójny typ lub po prostu uczą się w trakcie treningu ataków odpowiadającym tym co zna Kadabra. Tak też jak widzicie można się obejść bez popularnej Kadabry, tylko potrzebna jest wiedza kim ją można zastąpić.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.