Artykuł ten skierowany jest do miłośników wędkarstwa, którym znudziło się zwykłe łapanie Pokemonów w trawie i chcieliby spróbować zdobyć nowego stworka poprzez złowienie go.

W Pokemonach Gold/Silver podczas naszej podróży możemy zdobyć trzy różne wędki.
Każda z nich wpływa na poziom Pokemona jakiego udało nam się wyłowić, a także na to, jaki stworek został wyłowiony.

Już we wczesnej fazie gry możemy dostać naszą pierwszą wędkę – OLD ROD – od rybaka, który siedzi w centrum pokemon, przed Union Cave. Wystarczy zagadać do staruszka, by ten nam oddał wędkę.

Możemy jej używać wszędzie tam, gdzie jest woda, a poziom wyławianych Pokemonów to 10.
Zazwyczaj z pomocą tej wędki wyławiamy Magikarpie, które jak każdy wie nie są zbyt mocne, a trening ich jest męczący.

Następną wędkę, jaką jest GOOD ROD możemy otrzymać od rybaka w Olivine City. W jednej z chatek mieszka on sobie i wystarczy zagadać, by ją dostać. Wyławiane Pokemony są na poziomie 20, zdarza się wyłowić Magikarpie, jednak częściej możemy zdobyć Poliwaga.
Ostatnia wędka, jaką możemy dostać w grze znajduje się w Kanto, na południe od Lavender Town. Mieszka tam rybak, od którego możemy dostać SUPER ROD. Wędka ta pozwala nam na złowienie Pokemonów na poziomie 40. Dzięki niej możemy wyłowić pokemony, takie jak Poliwag, które po osiągnięciu jednego poziomu ewoluują.

W grze istnieją miejsca, gdzie możemy złowić ciekawe Pokemony, które urozmaicą nasz skład. Oto kilka Pokemonów, które możemy złowić:

Remoraid

Pokemona tego w wersji Gold/Silver możemy złowić za pomocą SUPER ROD, na Route 44 – i to nie zawsze. Na drodze tej znajduje się małe jeziorko, przy którym stoi jeden z trenerów Fisher Wilton. Jeżeli weźmiemy od niego numer telefonu to będzie nas informował kiedy w jeziorku biorą Remoraidy. To dobra okazja na złapanie tego Pokemona, który zna bardzo dobre ruchy ( chociażby BUBBLEBEAM ).

Remoraid_(anime_SO)

Staryu

Pokemon ten jest do złapania w kilku lokacjach ( głównie w Kanto, ale w Johto również ). Olivine City, Cherrygrove City czy Cianwood City to miejsca, gdzie możemy go wyłowić w interesującym nam regionie, czyli Johto. By go złapać potrzebny nam GOOD ROD lub SUPER ROD oraz odpowiednia pora dnia – tym przypadku noc.

250px-120Staryu

Shellder

Możliwy do złowienia dzięki GOOD ROD lub SUPER ROD. W Johto wyłowimy go w New Bark Town, Union Cave czy Olivine City w porcie.

250px-090Shellder

Corsola

Pokemon ten jest możliwy do złowienia za pomocą GOOD ROD i SUPER ROD. Wyłowimy go w nadmorskich miejscowościach Johto, takich jak Olivine City czy Cianwood City.

250px-222Corsola

To tylko kilka z wielu Pokemonów, jakie możemy wyłowić – nie chciałem pisać o pospolitych Pokemonach, takich jak Magikarp czy Poliwag, które możemy wyłowić praktycznie wszędzie, a o takich, które są rzadziej spotykane. Dzięki temu uzupełnimy nasz Pokedex o kilka, całkiem silnych i nie często spotykanych stworków. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do spróbowania swoich sił w wędkowaniu. Życzę udanych połowów.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.