Zabawa dla dwojga? Na prezent świąteczny kup Surprise Attack Game od Jazwares!

Czas na nowe zabawki Pokemon, które świetnie się łączą z innymi figurkami firmy.

Niedawno miał miejsce mój cykl artykułów i recenzji związanych z zabawkami Pokemon, które można łatwo kupić w Polsce. Legalne, oryginalne i licencjonowane. I nie w takich cenach jakbyśmy je sprowadzali z USA.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i to idealny moment, by sprawić radość waszym dzieciakom (lub młodszemu rodzeństwu, albo po prostu sobie). Jazwares wychodzi na przeciw z bardzo ciekawym produktem – Pokemon: Surprise Attack Game, które jest o tyle ciekawym produktem, że pozwala od razu bawić się dwóm osobom.

Sama zasada działania nowego mechanicznego Pokeballa jest moim zdaniem świetna. W zestawie mamy dwa Pokeballe i dwie figurki bitewne oraz 6 dysków. Bierzemy Pokeballa, wkładamy do niego figurkę (mogą być inne figurki Jazwares, z innych zestawów (na przykład tutaj), które świetnie pasują). Następnie należy umieścić jeden z dysków losowania ataku przy Pokemonie w Pokeballu i… zamknąć Pokeballa, przekręcić go i z całej siły uderzyć w duży czerwony przycisk! Pokeball zawiruje i otworzy się pokazując wynik ataku na dysku przed Pokemonem.

Strasznie prosta sprawa, która pozwala za pomocą losowania sprawdzić, który gracz zdobył więcej punktów, lub wylosował silniejszy atak. Można to przyrównać do rzutu kością, lub monetą. Ale sam zestaw jest o tyle fajny, że jest tam nie jeden, ale dwa Pokeballe i dwie figurki, co oznacza, że od razu jest gotowy do rozegrania pojedynków z innymi (znajomymi, czy rodzicami!)

Jak już wspomniałem wcześniej – do zestawu pasują też inne figurki z firmy Jazwares. Na początku zastanawiałem się w jaki sposób będzie można je bezpiecznie umieszczać w Pokeballu, który w końcu kręci się wokół siebie. Okazuje się, że producent wpadł na bardzo ciekawy pomysł – umieścił wewnątrz plastikowy klips, który bezpiecznie przytrzymuje figurki. Co prawda nie wszystkie się tam zmieszczą (na przykład te duże), ale mimo to, sam mechanizm jest bardzo fajny.

Podoba mi się też, że Pokeballa należy „naładować” przed wciśnięciem przycisku i że można to zrobić dynamicznie nie obawiając się o zniszczenie zabawki. Wszystko wygląda bardzo solidnie – tak jak we wcześniejszych produktach Jazwares, które miałem już w dłoni.

Jestem bardzo zaskoczony jak porządnie wykonany jest ten Lucario!

Myślę, że dzieciaki wpadną na wiele ciekawych pomysłów jakie figurki wrzucić do Pokeballa i jak liczyć punkty na dyskach po losowaniu. Dobrze, że producent pomyślał o możliwości wymiany figurek i dysków, sprawiając, że zabawka zostawia wiele możliwości konfiguracji dla dzieciaków.

Co najważniejsze (dla mnie i na przykład kolekcjonerów zabawek Pokemon), jest to produkt na licencji Pokemon, który dostępny jest w Polsce w kilku sklepach. Bez problemu mogę polecić sklep Plastiq, CentrumElektroniki, czy Sklep Krasnal. Znajdziecie tam nie tylko Surprise Attack, ale również inne zabawki i figurki Jazwares. Uważajcie na popularny polski serwis aukcyjny, ostatnio znalazłem tam wiele podróbek figurek i maskotek!

Zabawka jest odpowiednia dla dzieci powyżej 4. roku życia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.