Wybór startera – czyli największy dylemat gier serii Pokemon

Witajcie, w tym artykule mam zamiar pomóc wszystkim niezdecydowanym jakiego startera powinni wybrać na start. Będę tu mówił o regionie Johto – zatem naszymi starterami będzie trawiasta Chikorita, wodny Totodile oraz ognisty Cyndaquil

Jeżeli jesteś osobą, która zaczyna swoją przygodę w regionie Johto wybór startera może a nawet powinien opierać się tak naprawdę o nasze upodobania. Może wolicie Chikoritę za jej słodki wygląd, albo podoba wam się podobieństwo Totodile’a do małego krokodylka z gry pod tytułem Croc. Albo płomienie na grzbiecie Cyndaquila uważacie za czadowe i chcielibyście mieć go za startera. Żaden problem! To jest Wasz wybór jakiego Pokemona wybierzecie na start, bo i tak rywal weźmie kontrę, dzięki której będzie próbował uzyskać przewagę.

Teraz omówię kwestie związane z wybranym typem startera i jak możemy nadrobić braki nie wybrania innego startera. Na początek Chikorita…

184_chikorita_by_pklucario

Chikorita to pokemon trawiasty – sam wybór tego stworka jako startera nie uważam za zły. Często przechodziłem nią grę i miałem zawsze przy sobie. Chikorita ma ciężkie początki z tego względu, że lider pierwszej sali – Falkner – używa pokemonów ptaków, a ich ataki takie jak GUST są superefektywne na tego Pokemona. Sytuacja zmienia się, gdy idziemy do Dark Cave – tam większość trenerów posiada kamienne lub ziemne typy a co za tym idzie Chikorita jest tu bardzo przydatna. Jej ewolucja w Bayleef przypada na osiągnięcie 16lvl – czyli jeśli walczyliśmy w Dark Cave wyłącznie nią to jeszcze przed walką z liderem sali w Azalea Town będziemy mogli cieszyć się jej nową formą.
Na 32 lvl przeistacza się w Meganium, dość mocnego Pokemona, dzięki któremu możemy zdobyć ostatnie odznaki oraz wygrać Ligę.
Jak zastąpić Chikoritę, jeśli wybrałem innego startera? To dosyć proste, z tego względu, iż w Johto jest bardzo dużo Pokemonów trawiastych – więc jeśli chcecie mieć w swojej drużynie jakiegoś trawiastego stworka polecam złapanie np. Bellsprouta, którego złapiemy przed Violet City lub Oddisha Ilex Forest.

250px-155Cyndaquil

Cyndaquil – pokemon ognisty, dosyć przydatny ze względu na swój typ. Pokemon ten ma dobry start – po poznaniu ruchu EMBER. W Sprout Tower w Violet City, gdzie większość trenerów ma trawiaste Bellsprouty postawienie na tego stworka jest strzałem w dziesiątke. Szybko radzi sobie z przeciwnikiem, dzięki czemu lvlowanie go tam staje się przyjemne. Pokonanie pierwszego lidera też nie jest trudne, jeśli osiągnie on poziom na tyle wysoki, by być szybszym od podopiecznych lidera sali.
Ewoluuje na 14 lvl w Quilavę, a możemy to osiągnąć jeszcze przed wejściem do Dark Cave! ( tak tak jest to możliwe ). Jednak w jaskini lepiej go nie wystawiać, lepiej dać poexpić trawiastemu lub wodnemu stworkowi. Za to sala w Azalea Town jest dla niego świetnym miejscem do ex pienia – trenerzy posiadają Pokemony robaki. Najpóźniej ze wszystkich starterów zamienia się w jego finalną formę – dopiero na 36lvl. Jednak jest on wtedy dobrym sprzymierzeńcem, ze względu na możliwość poznania silnych, ognistych ataków.
Jak zastąpić Cyndaquila, jeśli wybrałem innego startera? Tu już zaczynają się schody, bo jest mniej pokemonów typu ognistego możliwych do złapania. Jako alternatywę polecam złapać Magmara lub Vulpixa, a jeśli ktoś chce mieć dwie pieczenie na jednym ogniu to polecam złapanie legendarnego Pokemona Ho-Oh – jest to typ ognisty oraz lot. Dzięki temu mamy na czym latać plus posiadamy stworka z ognistymi atakami.

158Totodile_OS_anime

Ostatni starter do omówienia – Totodile – wodny starter z regionu Johto. Jego początki są moim zdaniem średnie. Pokonać nim można bez większych przeszkód wszystkich trenerów w drodze do Violet City. Jednak jeśli chcemy podexpić się w Sprout Tower to niestety ale wystawić go możemy na niewiele walk, ze względu na Bellsprouty, które są w posiadaniu większości tamtejszych trenerów. Jedynie może się przydać do walk z Hoothootami, by nabić troszkę expa przed walką z liderem z Violet. Tak jak w przypadku z Cyndaquilem może sobie poradzić z ptakami Falknera tylko wtedy gdy jego szybkość jest większa od stworków przeciwnika. W Dark Cave po poznaniu WATER GUN idzie jak czołg J dzięki czemu szybko przemierzymy jaskinię. Najpóźniej ze wszystkich starterów ewoluuje w Croconawa, bo dopiero na 18lvl jednak najszybciej dochodzi do finalnej formy jakim jest Feraligatr na 30 lvl. W Azalea Town można nim pokonać wszystkich trenerów ( jeśli walczymy z wieloma Pokami polecam używać RAGE, by szybko eliminować przeciwników).
Jak zastąpić Totodile, jeśli wybrałem innego startera? To nie jest duży problem, bo dochodząc do Lake of Rage możemy złapać Gyarados’a na 30 lvl i do tego shiny. Wtedy będziemy mieć dylemat, którego z nich zatrzymać. Ponadto możemy złapać unikalnego Laprasa w Dark Cave tylko w piątki, dzięki czemu mamy typ wodny i lodowy w naszej drużynie. Jest dużo silnych Pokemonów wodnych, które mogą zastąpić naszego krokodylka. Ja osobiście jako zamiennika dla niego używałem Kinglera, którego bardzo lubię :).

Podsumowując wybór startera nie ma aż takiego dużego wpływu na rozgrywkę z tego względu, że świat Pokemon jest rozległy, a samych Pokemonów jest ogromnie dużo do złapania. Jeśli wzięliśmy na przykład ognistego startera to nie oznacza, że nie będziemy mieć stworka tak silnego, np. jak wodny Totodile. Każdego ze starterów możemy zastąpić innym, równie silnym Pokemonem, dzięki czemu rozgrywka nie staje się trudniejsza, pomimo np. gorszego startu naszego podopiecznego.
Tak więc wybór startera nie musi się opierać na mocy jaką posiada Pok w danym czasie, ale na waszym ulubionym typie czy też wyglądzie, a brak innych starterów możemy osiągnąć poprzez łapanie typów im odpowiadającym.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.