Aby móc wyzwać przeciwnika na pojedynek w Pokemon TCG, potrzebna jest nam talia do gry. Taka talia składa się z dokładnie 60 kart i musi zawierać przynajmniej jednego Pokemona podstawowego (basic). Zawodowi gracze tworzą swoje talie w których znajdują się karty warte nawet kilkadziesiąt złotych każda. Jeśli jednak nie jesteście profesjonalistami albo nie macie czasu na tworzenie talii, lub po prostu potrzebujecie bazy startowej którą dalej będziecie modyfikować – możecie skusić się na dostępne w sklepach talie tematyczne.

Jedną z najnowszych możliwych do kupienia i od razu gotowych do rozgrywki talii jest Rock Steady, które zostało wydane równomiernie z lodowo-ognistą talią Luminous Frost.

Rock steady jest talią wydaną wraz z setem Burning Shadows i posiada dwa główne typy: walczący i psychiczny. Bazą główną jest pokemon Lycanroc, który wspierany jest przez psychiczne Meowstice i Espurry. Dla wielu graczy może to być świetna talia startowa, którą można rozbudować o silne psychiczne i walczące Pokemony z najnowszych boosterów.

Warto zwrócić uwagę, że Burning Shadows nie jest pierwszym setem wydanym w serii Sun i Moon. Dzięki temu wszystkie karty trenerskie w talii pochodzą nie tylko z Burning Shadows, ale także wcześniejszych, legalnych turniejowo setów zaczynających się od Sun/Moon wzwyż. Stało się tak, dlatego, że niektóre karty trenerskie nie wychodziły w innych setach. Aby dobrać idealną talię tematyczną, jej twórcy skorzystali ze wszystkich dostępnych turniejowo kart, a nie tylko tych z ostatniego setu. Dzięki temu talia posiada lepszą wariację kart trenerskich niż inne talie.

W samej talii, oprócz dokładnie 60 kart znajdziemy również pomoce do gry oraz drobne niespodzianki. Pierwszą z nich jest kartonowe opakowanie na całą talię. Idealnie mieści 60 kart w bardzo przyjemnym, podręcznym i ładnym opakowaniu. Dzięki temu wasza talia nie zniszczy się tak szybko. Oprócz tego znajdziemy w pudełku znaczniki obrażeń, statusów i kartę zużycia GX. Są to małe kartonikowe oznaczenia potrzebne w grze by przedstawić zawartość obrażeń oraz ewentualne statusy. W samej talii znajdziemy również bardzo ładny żeton losujący z Pokemonem Lycanroc. Żeton wygląda ślicznie, ładnie się mieni i z jednej strony (heads) ma złoty kolor. Bardzo mi się spodobał!

Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ w samym opakowaniu talii znajdziemy także papierową „matę” do gry, która jest naszykowana na walkę dwóch osób na raz. Co prawda nie ochroni kart przed porysowaniem, ale w przystępny sposób pokaże Tobie i przeciwnikowi w jaki sposób rozplanować ułożenie kart na stole. Ponadto znajdziemy także ulotkę mówiącą trochę więcej o ostatnich zmianach w secie oraz pokazującą listę kart aby uzupełnić całą kolekcję.

Jak widać zestaw talii tematycznej jest dość bogatym zestawem. Nadaje się idealnie dla osób zaczynających swoją przygodę z PTCG, albo dla tych, którzy chcieli by zbudować nową talię na bazie typu walczącego i psychicznego. Świetne karty trenerskie, dodatkowa dawka energii psychicznej i walczącej oraz nowe, silne Pokemony którymi przywodzi Lycanroc. Taka talia pozwoli wam pokonać niejednego przeciwnika!

Album ze wszystkich kart i zestawów oraz boosterów dostępny jest po kliknięciu w ten link!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.