Pokemon x Van Gogh. Tak, to nie żart.

Fani w Europie czekali na jakiś event w Pokemonach, może na swój pierwszy stały Pokemon Center w Poznaniu, ale nie. Dostaliśmy event w muzeum. Nie wiem co o tym sądzić.

Pikachu z kapeluszem będzie jedynym promo na evencie (poniżej informacja prasowa), oprócz tego będzie można kupić jakiś merch Pokemon i zwiedzić muzeum Van Gogha. No i oczywiście, w internecie wrze już od skalperów, którzy zrobili „zerg rush” na muzeum, ale amerykańce, którzy z reguły hejtują takie osoby, zapominają chyba, że w Europie nie ma żadnych eventów z Pokemonami, a każdy fan każdego kraju, musi lecieć 4000 kilometrów, żeby móc kupić oficjalne gadżety w Pokemon Center. Niedobrze mi się robi, gdy pomyślę, że Pokemony są lepiej zorganizowane w Rosji (gry są nawet wydawane w tym języku) niż w Polsce.

Więc kiedy już opadną emocje, to co nas czeka w muzeum? Przeczytajcie informację prasową:

Z okazji 50-lecia działalności Muzeum Van Gogha nawiązano oficjalną współpracę pomiędzy firmą Pokémon a Muzeum, aby przybliżyć nowym odbiorcom prace tego artysty. Zarówno dzieła Vincenta van Gogha, jak i Pokémony, mają szczególny związek z japońską sztuką i kulturą. Japońskie grafiki wywarły głęboki wpływ na sztukę Vincenta i jego spojrzenie na świat. W liście do swego brata Theo z września 1888 roku Vincent pisał: „Wydaje mi się, że nie moglibyśmy studiować sztuki japońskiej, nie stając się jednocześnie o wiele bardziej szczęśliwymi i pogodnymi osobami, co sprawia, że wracamy do natury, pomimo naszej edukacji i pracy w świecie konwencji.”
 
Emilie Gordenker, Dyrektor Generalna Muzeum Van Gogha, wyjaśnia: „Ta współpraca umożliwi następnemu pokoleniu poznanie sztuki i biografii Vincenta van Gogha w świeżym ujęciu. Korzystając ze swego wieloletniego doświadczenia edukacyjnego, Muzeum Van Gogha i firma Pokémon Company International przygotowały niezwykłe atrakcje dla dzieci, ich opiekunów oraz, mamy nadzieję, wielu innych osób, które odwiedzą Muzeum Van Gogha.” 
 
Współpraca firmy Pokémon i Muzeum Van Gogha będzie obejmować wymienione poniżej działania trwające od 28 września do 7 stycznia 2024 roku. Aby wziąć udział w tych zajęciach należy zakupić zwykły bilet wstępu do muzeum, który jest dostępny wyłącznie online.
 

  • Prezentacja „Pokémon w Muzeum Van Gogha” (stała wystawa, 1. piętro)

Kilka z najsłynniejszych dzieł Vincenta van Gogha ze stałej wystawy Muzeum Van Gogha było źródłem inspiracji dla sześciu obrazów wykonanych przez artystów z firmy Pokémon Company. Wśród przykładów można wymienić Pikachu pokazanego w pracy zainspirowanej Autoportretem w szarym filcowym kapeluszu (1887) i Pokémona Sunflorę, który jest ukryty w jednej z wersji słynnych Słoneczników (1889) Van Gogha, natomiast relaksującego się Snorlaxa i Munchlaxa można zobaczyć w pracy zainspirowanej Sypialnią (1888). Tych sześć specjalnie stworzonych obrazów można podziwiać na pierwszym piętrze budynku Rietveld (Rietveldgebouw)

  • Zajęcia Pokémon Adventure (6 lat+, ulotki dotyczące tej aktywności są rozdawane w Atrium)

Ulotka Pokémon Adventure poprowadzi zwiedzających do dzieł Vincenta van Gogha, które były źródłem inspiracji dla sześciu obrazów przedstawionych w ramach specjalnej prezentacji Pokémon w Muzeum Van Gogha. Podczas tych zajęć zwiedzający odkryją muzeum i historie kryjące się za obrazami. Gdy uczestnicy ukończą Pokémon Adventure, mogą oddać wypełnioną ulotkę, aby otrzymać specjalną kartę promocyjną Pikachu x Muzeum Van Gogha (zależnie od dostępności). Ulotka Pokémon Adventure jest dostępna w języku holenderskim i angielskim.

  • Materiały edukacyjne online Pokémon x Van Gogh – Van Gogh w szkole (poziom szkoły podstawowej/gimnazjum)

Vincent ogromnie podziwiał wszystko, co było związane z Japonią, a japońskie grafiki nauczyły go inaczej patrzeć na świat. Przemawiały do niego płaszczyzny pokryte mocnymi kolorami, tematy odnoszące się do codzienności i dbałość o szczegóły obecne w przyrodzie. Wykorzystując jako punkt wyjścia współpracę firmy Pokémon x Muzeum Van Gogha, uczniowie uzyskają wiedzę na temat powiązań pomiędzy Van Goghiem a Japonią i dowiedzą się, jak inspiracja może działać w obydwu kierunkach. Materiały szkoleniowe są dostępne zarówno w języku holenderskim, jak i angielskim.

  • Instrukcja wideo „Jak narysować Pikachu” (Rietveldgebouw 0)

 
W muzeum będzie dostępna instrukcja wideo dla zwiedzających, zawierająca wskazówki jak narysować uwielbianego przez fanów Pokémona Pikachu i zachęcająca ich do spróbowania własnych sił.
 
Sklepie Muzeum Van Gogha będzie również dostępna wyjątkowa oferta towarów przedstawiających prace artystyczne powstałe w ramach współpracy firmy Pokémon x Muzeum Van Gogha.

 
Więcej informacji na temat współpracy można uzyskać, odwiedzając stronę internetową Muzeum Van Gogha.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.