Paradox Rift – w karciance Pokemon czekają nas nie lada zmiany w nowym secie!

A sam set wyjdzie pod koniec roku. Nową mechaniką będzie przypominał znane już nam mechanizmy.

Na zakończonym niedawno w Jokohamie turnieju Pokemon Worlds, zapowiedziano powrót mechaniki Ace Spec – kart trenerskich o potężnych możliwościach (ale można mieć tylko jedną taką kartę w talii), oraz o stworzeniu nowej mechaniki Ancient i Future (które bardzo przypominają mi Single Strike i Rapid Strike (a potem Fusion Strike – zaprezentowane w Battle Styles), czyli mechaniki w której karty z danym dopiskiem oddziaływały na siebie.

Mechanika Ancient i Future zapewne będzie działała podobnie co “strajki” więc nie spodziewam się w tym zakresie większej rewolucji, tym bardziej, że niektóre karty już zaprezentowano.

Teraz przynajmniej wiemy, że te karty będą pochodziły z nowego setu – Paradox Rift – czwartego głównego setu serii Scarlet/Violet i w sumie ostatniego zapowiedzianego na ten rok.

Co nas czeka w nowym secie?

Nowe rozszerzenie gry karcianej Pokémon Trading Card Game: Scarlet & Violet — Paradox Rift wprowadza… Pokémony Starożytne i Pokémony Przyszłości.

Starożytne Pokémony, uosabiające wytrzymałość i moc, zwykle mają bezpośrednie ataki, które zadają dużo obrażeń i są trudniejsze do znokautowania. Wykorzystując szybkość i technikę, Pokémony Przyszłości mają Zdolności i ataki z dodatkowymi efektami, które pozwalają na sprytne manewry i podstępną strategię. Ponadto, karty Starożytnych Trenerów zwykle wspomagają Starożytne Pokémony, a karty Trenerów Przyszłości wspomagają Przyszłe Pokémony. W nadchodzącym rozszerzeniu, do Pokémon TCG powrócą też maszyny techniczne, które pojawią się jako nowe karty Pokémon Tool. Gdy są dołączone, umożliwiają dostęp do nowego ataku.

informacja prasowa

Oczywiście karty “starożytne” i “przyszłości” to odpowiednio właśnie Ancient i Future. Z informacji prasowej wynika też, że tak jak napisałem wcześniej, karty będą oddziaływały na siebie i również niektóre karty trenerów będą miały dopiski. Jeśli chodzi o “maszyny techniczne” to mówimy tu o Technical Machines – słabo stosowanych trainerach, które dają Pokemoną dodatkowe ataki lub zdolności (głównie), będą to Pokemon Toole, ale nic o Ace Spec nie wspomniano.

Szczególnie warte uwagi karty z rozszerzenia to:

  • 13 Pokémonów ex i sześć Tera Pokémonów ex
  • 34 karty ilustrowane rzadkich Pokémonów
  • 15 specjalnych kart ilustrowanych rzadkich Pokémonów i kart Wsparcia
  • 28 wytrawionych kart full-art ultrarzadkich Pokémonów ex i kart Wsparcia
  • 7 hiper rzadkich wytrawianych złotych kart!

Będą też znowu dostępne dwa wzory Elite Trainer Boxa, ale ten z przyszłościowym Gardevoirem/Gallade’m mi się dużo bardziej podoba.

To było pomocne?

Dzięki za informację!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.