Mach Strike theme Deck – Garchomp górą!

W najnowszym dodatku Ultra Prism wypuszczono dwa nowe Theme Decki: Imperial Command i Mach Strike. Dzięki życzliwości firmy Burda Publishing Polska – dystrybutorowi kart Pokemon w Polsce (do kupienia w sklepach sieci Toys’ R’ Us, oraz wybranych salonach sieci Empik), mieliśmy szansę przetestować dla Was ten drugi – niesamowicie silny, genialnie stworzony i świetnie dopasowany deck z Garchompem. Moje słowa nie są tu w żaden sposób przesadzone – Imperial Command i Mach Strike to niesamowicie silne, świeże talie!  

Testowana przez nas talia Mach Strike opiera się o bardzo ciekawe Pokemony – Garchompa i Lucario. Tak, dobrze czytacie! Jedna z najlepszych talii startowych Pokemon opiera się o typ: smok – praktycznie zawsze niegrywalny i Pokemona Lucario, którego widzieliśmy już setki razy, ale nie w takiej formie! 

Siłą tej talii są genialnie zaprojektowane combosy oraz niesamowite możliwości jej rozbudowy. Silne combo opiera się o trzy założenia. Pierwszym z nich jest szybkość. Jeśli mamy kartę Gible to od razu kładziemy go do gry i ewoluujemy atakiem do Gabite a potem tym samym atakiem do Garchompa. W ten sposób po trzech turach mamy natychmiast naszego najsilniejszego Pokemona w grze. Drugą opcją jest zagrywanie Lucario natychmiast razem z Garchompem. Musimy doprowadzić do sytuacji, w której Lucario jest zawsze na ławce. Za każde takie podwójne combo możemy dobrać obojętnie jaką kartę z talii, ponieważ Lucario zaopatrzony jest w specjalną moc pozwalającą na dobranie jednej obojętnie jakiej karty z talii jeśli w grze jest też Garchomp. Trzecim założeniem jest zagrywanie z talii karty trenerskiej Cynthia, która pozwala na dwukrotne zwiększenie ataku Garchompa (czyli zamiast 100, zadaje aż 200 obrażeń, a nie jest to GX, ani prism!). Ponadto po zużywaniu Cynthii (której można mieć 4 w talii) możemy za pomocą mocy Lucario dobrać z talii trenera, który pozwoli… przywrócić Cynthie do gry lub ręki ze stosu kart odrzuconych. WOW! 

Talia jest wręcz okrutnie potężna, ale jak każdą talię w grze – i tę można kontrować, a są do tego sposoby, które niejednokrotnie was zaskoczą. Warto uruchomić Wasze szare komórki i… niektóre starsze karty GX i EX, które świetnie się przydadzą zarówno do talii, jak i do jej kontrowania (chociażby Tapu Lele GX). Na szczęście Mach Strike jest deckiem, który świetnie poddaje się modyfikacjom. Zawsze jest szansa na poprawienie lub nawet radykalne zmiany w talii. Spokojnie możemy rozglądać się za kartami smoków i specjalnymi Unit Energiami, które je dopakują. Co prawda ciężko będzie zrezygnować z połączenia Lucario-Garchomp, ale można zawsze zadbać do dobicie ich jakimiś szczególnie ciekawymi Pokemonami, czy kartami trenerskimi pozwalającymi na szybszą ewolucję, czy wyszukiwanie odpowiednich kart z talii. Genialnym rozwiązaniem jest również zastosowanie „Double Colorless Energy” które szybciej rozwinie atak Garchompa. 

Podsumowując – dostajemy świetną talię walczącą opierającą się o combo smoka Garchompa z mocą Lucario. W tle przewodniczy nam trenerka Cynthia która zwiększa nam atak dwukrotnie. Moim zdaniem nie ma aktualnie lepszej talii tematycznej niż Mach Strike, chociaż niektórzy uważają, że Imperial Command jest lepszy (niestety nie miałem możliwości przetestowania go w walce). Mogę na pewno powiedzieć jedno – te talie warto posiadać. Trenerzy już teraz w grze realnej jak i tej w online (Pokemon Trading Card Game Online), opierają większość swoich walk właśnie o modyfikację decku Mach Strike. To będzie jedna z głównych talii przez wiele tygodni! 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.