Jakie pokemony najlepiej łapać w grach Pokemon Gold/Silver?

Witam, chciałbym podzielić się moją opinią na temat jakie pokemony najlepiej złapać w Pokemon Gold/Silver. Do każdego wymienionego z pokemonów zamieszczam opis dlaczego akurat on a nie inny.

Jynx

jinx Dlaczego akurat ten pokemon? Jak zapewnie wiecie Jynx to pokemon typu lód. Pod koniec Ligii Johto, gdy już zdobędziemy wszystkie 8 odznak możemy wziąć walczyć z Elitarną Czwórką. Jinx przeciwko Elitarnym sprawdza się znakomicie, zwłaszcza po nauczeniu jej ICE PUNCH, dzięki któremu możemy pokonać pokemony latające (np. Xatu pierwszego z Elitarnych), ziemne, trawiaste i najważniejsze pokemony typu smok, których Lance – zwycięzca Ligii ma ich aż 3 ( 3 Dragonite na wysokich lvlach). Spotkać ją możemy w Ice Path.

Dratini

dratini Dratini to pokemon smok, który na początku może nie jest najmocniejszy, jednak wraz z lvlem i ewolucjami staje się naprawdę potężnym sprzymierzeńcem. Dlaczego warto mieć go w swojej drużynie? Pokemon ten może nauczyć się ruchu SURF, dzięki czemu możemy pływać i nie jesteśmy uzależnieni od wodnych pokemonów. Z czasem uczy się coraz mocniejszych ataków typu smok, chociażby jak DRAGON RAGE, a jego ostatnie stadium może nauczyć się WING ATTACK, co daje nam dobry ruch typu lot. Pokemon ten jest świetny na Ligę Pokemon, co ciekawe jest w stanie zadać podwójne obrażenia innym pokemonom smokom, a posiadając chociaż jeden atak typu wodnego i lotu sprawdza się przeciwko pokemonom typu walczącego ( np. Hitmonchan czy Hitmonlee Bruna). Spotkamy go w Dragon Den lub możemy go za żetony wymienić w kasynie w Goldenrod City.

Gyarados

gyarados Gyarados to wodny pokemon, ewolucja Magikarpa. Potężny pokemon, w Pokemon Gold/Silver możemy go złapać na 30 lvl w Lake of Rage. Do tego pokemon ten jest unikatowy – jest to pokemon shiny ( błyszczący). Dlaczego warto go łapać? Oprócz tego, że jest bardzo mocny, może robić za przewoźnika ( po nauczeniu SURF ), zna jeden z ataków typu smok ( DRAGON RAGE ) a później jest w stanie nauczyć się HYDRO PUMP. Po odpowiednim treningu pokemon ten może przyczynić się do naszego zwycięstwa w Lidze. Hodowcy pokemon mogą spróbować swoich sił i trenować Magikarpa by ten ewoluował. Sam nieraz próbowałem, polecam dać EXP SHARE J.

Tyrogue

tyrogue Dlaczego ten pokemon? To propozycja skierowana bardziej dla hodowców pokemon, jednak wszystko po kolei. Tyrogue to pokemon który ewoluuje w 3 różne Pokemony. Musi osiągnąć odpowiedni poziom. I teraz uwaga, ewoluuje on w zależności od statystyk. Jeżeli atak jest wyższy niż obrona ewoluuje on w Hitmonlee, jeżeli obrona jest wyższa niż atak wtedy ewoluuje w Hitmonchana, a jeśli obie te statystyki są na równym poziomie to ewoluuje w Hitmontopa. Dzięki takiej możliwości możemy mieć aż 3 różne pokemony. Do tego przydatne jest nauczenie jednego z nich ROCK SMASH, by móc rozbijać skały, blokujące przejścia. Jednak polecam robić to w ostateczności, bo zawsze możemy nauczyć tego ruchu np. Raticate’a, którego będziemy używać wyłącznie w tym celu. Tyrogue możemy dostać w Mt. Mortar od jednego z liderów z Kanto, który tam właśnie się znajduje.

Abra

abra Pokemon warty złapania, ze względu na jego przydatność w walce (jest to pokemon typu psychicznego). Spotkać możemy go w trawie w Goldenrod City, jednak używa on ruchu TELEPORT do ucieczki, zatem warto zapisać grę, użyć ruchu, który nie pozwoli mu uciec, taki jak MEAN LOOK, czy też wczytywać grę do skutku aż do jego złapania. Expienie go jest dosyć męczące, dlatego polecam trzymać go pierwszego w składzie i wycofywanie go by dostał doświadczenie lub danie mu EXP SHARE. Po ewolucji w Kadabrę jest jednym z pokemonów, którym możemy śmiało pokonywać liderów sal, a później Elitarną Czwórkę. Niestety nie może ewoluować w Alakazama ( no chyba, że przez wymianę lub jeśli ktoś gra na dual’u może wymienić go by cieszyć się nową formą). Jest jeszcze jedna możliwość zdobycia Abry, a mianowicie wymienienie żetonów na niego w kasynie w Goldenrod City.

Mareep

mareep Dlaczego pokemon baranek? Na początku nie jest może jakoś potężny, jednak po ewolucji w Flaaffy’iego i Ampharosa jest dosyć mocny. Wiadomo Mareep to pokemon typu elektrycznego, na start ma już THUNDERSHOCK, co jest bardzo dobre na pokemony typu lot czy woda. Jednak nauka Ampharosa THUNDER PUNCH bardzo się przydaje, ze względu na to, że po pierwsze jest to ruch o całkiem przyzwoitym dmg, a po drugie działa wręcz świetnie podczas walk w Lidze z Elitarną Czwórką. Polecam go wystawić jako pierwszego w czasie walki z pierwszym członkiem Elitarnej, ze względu, że wystawia on Xatu – pokemona ptaka typu psychicznego, więc elektryczne ataki działają na niego bardzo dobrze. Ponadto posiadanie go jest dobrą alternatywą, jeśli nie posiadamy żadnego silnego pokemona typu trawiastego – zaryzykuje twierdzenie, że jest o niebo lepszy od tego typu ze względu na to, że tak jak on pokonuje on pokemony wodne, ponadto pokemony latające, które są naturalną kontrą dla pokemonów trawiastych. Mareepa możemy spotkać na Route 32 w trawie lub Flaffiego w drodze do Lake of Rage.

Na tym pokemonie zakończę, gdyż jest masa różnych innych pokemonów, którzy ludzie mniej lub bardziej lubią i cenią a te tu zamieszczone to tylko moja propozycja by urozmaicić nieco swój skład. Część z nich jest przeznaczona dla starych graczy, co grają w Pokemony od X lat, a część, jak chociażby Jinx to propozycja dla tych co zaczynają swoją przygodę z kieszonkowymi stworkami.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.